Reklama

EURO 2017 w Lublinie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UEFA

EURO 2017 w Lublinie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Stadion Arena Lublin będzie miejscem inauguracji piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21, które w przyszłym roku organizuje Polska. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o tym w czasie konferencji \"One Year To Go\", zorganizowanej z udziałem prezydentów miast - gospodarzy mistrzostw, w tym prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek i sekretarz generalny związku Maciej Sawicki przedstawili miasta, w których rozegrane zostaną mecze EURO 2017. Są to Kraków, Bydgoszcz, Kielce, Tychy, Gdynia i Lublin. W tym gronie specjalna rola przypadła Krakowowi, gdzie na stadionie Cracovii zostanie rozegrany finał, i naszemu miastu, gdzie odbędzie się mecz otwarcia mistrzostw z udziałem reprezentacji Polski, która również swój drugi mecz grupowy rozegra na Arenie Lublin.

- Cieszymy się, że reprezentacja Polski pod wodzą Macieja Dorny zagra dwa mecze w Lublinie. Piłkarze kadry młodzieżowej mają już dobre wspomnienia z Lublina, a we wrześniu rozegrają na Arenie Lublin mecz z Węgrami. Już jesteśmy gotowi na EURO 2017, będzie to wielkie piłkarskie święto w Lublinie i przede wszystkim kluczowe wydarzenie sportowe przyszłorocznego jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi. Zapraszamy na EURO 2017 - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

- Dziękuję władzom samorządowym miast - gospodarzy i ich prezydentom. Podjęli wielkie wyzwanie, któremu sprostali. Dokonaliśmy właściwego wyboru miast, w których odbędą się mecze i cieszę się, że wielka rola w tym gronie przypada Lublinowi - podkreśla Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- EURO 2017 to najważniejsza piłkarska impreza po tegorocznych mistrzostwach Europy we Francji. To wstęp do wielkie kariery dla wielu doskonałych zawodników. Na poprzednich EURO do lat 21 grały tak wielkie, obecne gwiazdy, jak Petr Cech, Thiago Alcantara, czy Harry Kane - przypomina Giorgio Marchetti, dyrektor ds. rozgrywek Europejskiej Unii Piłkarskiej UEFA.

Konferencja \"One Year To Go\" odbyła się w Krakowie na stadionie Wisły przed meczem towarzyskim Polska - Litwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE