Eco Bieg z okazji 18. urodzin Rynku w Elizówce

Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Eco Bieg z okazji 18. urodzin Rynku w Elizówce - Zdjęcie główne

SportPonad 300 osób ceniących sobie zdrowy tryb życia wystartowało dziś w Eco Biegu, który odbył się na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce.

Na terenie giełdy w Elizówce już po raz drugi odbyła się impreza pod nazwą Eco Bieg, która została zorganizowana przez Lubelski Rynek Hurtowy S.A. w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Sportu w Lublinie. Inicjatywa ta miała na celu podkreślenie roli zdrowego odżywiania (poprzez prezentację zdrowej żywności, której nie brakuje na Rynku Elizówka) oraz aktywności fizycznej.

Lubelski Rynek Hurtowy S.A.  kojarzy się głownie z owocami, warzywami i świeżą żywnością. Chcemy, aby kojarzył się także z ekologiczną żywnością. Poza tym dzisiejszy bieg jest alternatywą do grillowania, leżakowania i opalania się. W dniu dzisiejszym mamy w sumie ponad 300 biegaczy w tym 60 dzieci. Były biegi firmowe (drużynowe), biegi w parach oraz indywidualne na dystansie 5 km. Dodatkowo odbył się jubileuszowy bieg na dystansie 1,8 km z okazji 18. urodzin naszej firmy - mówi Anna Kurleto z działu marketingu Lubelskiego Rynku Hurtowego.

W Eco Biegu oraz wszystkich biegach towarzyszących udział wzięło łącznie 327 osób.

III miejsce – Karolina Korzeniowska

Wszystkim zawodnikom, którzy ukończyli bieg zostały wręczone pamiątkowe medale wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Zwycięzcy w poszczególnych biegach otrzymali ponadto dyplomy oraz nagrody. Wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli Eco Bieg rozlosowano „Weekend z Fiatem z pełnym bakiem” ufundowany przez PZM Lublin.

Organizatorzy dzisiejszego przedsięwzięcia nie kryją zadowolenia z frekwencji i zapowiadają, że dołożą wszelkich starań, aby odbyła się kolejna edycja Eco Biegu w Elizówce.