Dziki przeszły dalej

Autor: | Zdjęcie: AZS UMCS Lublin

Dziki przeszły dalej - Zdjęcie główne

SportPo bardzo emocjonującym spotkaniu piłkarze halowi AZS UMCS Lublin wygrali z BSF Bochnia i awansowali do 1/16 Pucharu Polski.

Kibice, którzy wybrali się na mecz Dzików z pewnością nie mogli narzekać. Strzelanie rozpoczął już po niespełna 180 sekundach grający trener – Konrad Tarkowski. Rywale zdołali jednak wyrównać po strzale Bartosza Barana. Potem jednak w krótkim odstępie dwa gole zdobył niezawodny Jakub Wankiewicz. Rywale z Bochni nie dawali jednak za wygraną i w 19 min. zdobyli kontaktowego gola. Po przerwie nastąpiła kolejna wymiana ciosów. Rywale szybko wyrównali po uderzeniu Konrada Łękawy, ale w 32 min. lublinianie ponownie wyszli na prowadzenie po trafieniu Tomasza Sekreckiego. Radość podopiecznych Konrada Tarnowskiego nie trwała jednak długo, bo BSF trafił na 4:4 już po 60 sekundach gry. W ostatnich dwóch minutach futsaliści AZS UMCS Lublin przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Krystian Michalak zagrał do Jakuba Wankiewicza, a ten zamienił podanie swojego kolegi na swojego trzeciego gola w tym meczu.

AZS UMCS Lublin ‒ BSF Bochnia 5:4 (3:2)

Bramki: Wankiewicz 12’, 14’, 38’, Tarkowski 3’, Sekrecki 32’ – Baran 11’, Krzymiński 19’, Łękawa 22’, Lewicki 33’.

AZS UMCS Lublin: Paweł Furtak, Tomasz Ławicki, Łukasz Mietlicki, Grzegorz Fularski, Jakub Wankiewicz, Przemysław Hajkowski, Damian Stelmaszuk, Marcin Ostrowski, Tomasz Wnuk, Konrad Tarkowski, Tomasz Sekrecki, Krystian Michalak, Tomasz Godyński.

BSF Bochnia: Krystian Jaszczyński, Maciej Wołoszyn, Mateusz Matlęga, Kamil Rynduch, Jakub Maślak, Jakub Smoleń, Konrad Łękawa, Krystian Lewicki, Jakub Burkowicz, Mateusz Krzymiński, Bartosz Baran.