Dwie wygrane jednego dnia

Autor: | Zdjęcie: motorlublin.eu

Dwie wygrane jednego dnia - Zdjęcie główne

SportPiłkarze Motoru w środku tygodnia rozegrali dwa mecze towarzyskie. W pierwszym z nich pokonali Legionovię Legionowo 3:2, a w drugim ograli Lewart Lubartów 2:1.

Gol debiutanta

W pierwszym środowym sparingu Motor zagrał ze świeżo upieczonym drugoligowcem – Legionovią. Prowadzony przez Marcina Sasala, byłego szkoleniowca lubelskiego klubu, zespół z Legionowa już po kwadransie gry wyszedł na prowadzenie po golu z rzutu karnego. Gospodarze jeszcze przed przerwą odpowiedzieli na to trzema trafieniami. Najpierw do siatki trafił zaprezentowany kilka godzin wcześniej Rafał Kruczkowski, występujący wcześniej w Huraganie Morąg. Lubelską drużynę na prowadzenie wyprowadził za to w 39 min. Sławomir Duda, który również dołączył do Motoru w letnim oknie transferowym. Wynik do przerwy ustalił natomiast w doliczonym czasie gry Grzegorz Bonin, pewnie wykorzystując rzut karny. W drugiej połowie trenerzy obu zespołów dokonali kilku zmian i lepiej wyszli na tym przyjezdni, którzy w końcówce zdobyli kontaktowego gola, ale było to już jednak wszystko, na co było ich stać tego dnia.

Motor Lublin – Legionovia Legionowo 3:2 (3:1)
Bramki: Kruczkowski 28′, Duda 39′, Bonin 45+1′ – 15′(k), 83′.
Motor: zawodnik testowany I (46′ Olszewski) – Michota, Grodzicki (69′ zawodnik testowany II), Cichocki, Brzyski, Bonin, Duda, Kumoch (69′ Koszel), Kruczkowski (68′ Paluch), Darmochwał, Rak.

Lewart powalczył, ale przegrał

Kilka godzin później pozostali gracze Motoru zmierzyli się za to z IV-ligowym Lewartem. Gospodarze do przerwy prowadzili dwiema bramkami. Najpierw samobójcze trafienie zaliczył Dariusz Michna, a chwilę później podwyższył Jakub Buczek. Lewart na początku drugiej odsłony odpowiedział na to golem Grzegorza Fularskiego i spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Mirosława Hajdy 2:1.

Motor Lublin – Lewart Lubartów 2:1 (2:0)
Bramki: Michna 27′(s), Buczek 37′ – Fularski 48′.
Motor: Krupa (46′ Grzywaczewski) – zawodnik testowany I (46′ Kraśniewski, 71′ zawodnik testowany VIII), zawodnik testowany II, Waleńcik, zawodnik testowany III – Koszel (46′ zawodnik testowany VI), Buczek, zawodnik testowany IV (46′ zawodnik testowany VII), A. Nowak – Paluch (75′ Koszel), zawodnik testowany V.
Lewart: zawodnik testowany I – Ponurek, Budzyński, Michna, Iskierka, Szafrański, Bujak, Najda, Kotowicz, Pożak, K. Nowak oraz zawodnik testowany II, A. Pikul, Fularski, zawodnik testowany III, Pokrywka, Filipczuk, Majewski, Aftyka.