Reklama

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin zaprasza do współpracy wszystkich mieszkańców Lublina, przede wszystkim studentów oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wolontariat sportowy jest bowiem doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, szczególnie dla aktywnych i głodnych wyzwań osób, które chcą przeżyć niezapomnianą przygodę.

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin powstało z potrzeby wspierania lubelskich Klubów Sportowych. Funkcjonowanie Centrum opiera się na efektywnej koordynacji działań wolontariuszy, zaangażowanych w pracę przy wydarzeniach sportowych na terenie Miasta Lublin.

Dzięki Centrum, swoje siły dla obopólnej korzyści mogą połączyć organizatorzy imprez sportowych w Mieście Lublin oraz miłośnicy sportu, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i zdobywać doświadczenie, pracując jako wolontariusze sportowi.

Centrum zajmuje się rekrutacją wolontariuszy i przygotowaniem ich do pracy wolontariackiej, poprzez wyposażenie ich w niezbędny zasób wiedzy, a następnie deleguje do pomocy przy wydarzeniach sportowych. Jednym z najważniejszych celów jest przygotowanie grupy wolontariuszy do pracy podczas turnieju UEFA EURO U21 w piłce nożnej w 2017 roku.

Centrum promuje ideę wolontariatu sportowego i pozytywne zachowania w sporcie, poprzez organizację akcji informacyjno – promocyjnych w szkołach oraz spotkań ze znanymi sportowcami, przyczyniając się w ten sposób do integracji środowiska sportowego z mieszkańcami Miasta Lublin.

Swoim wolontariuszom, Centrum oferuje przede wszystkim możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz nowych umiejętności, poprzez uczestnictwo w profesjonalnych szkoleniach rozwijających kompetencje miękkie, m.in. umiejętność pracy w grupie oraz radzenia sobie w sytuacjach stresowych, w tym podczas imprez masowych.

Wolontariusze, współpracujący z Klubami Sportowymi będącymi partnerami Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin, otrzymają pakiety startowe, certyfikaty potwierdzające udział w wolontariacie sportowym oraz zniżki na różnego rodzaju zajęcia sportowe. Będą mogli również brać udział w imprezach integracyjnych i spotkaniach ze sportowcami, nawiązać nowe znajomości i kontakty oraz realizować własne pasje.

JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM?

Wolontariuszem sportowym może zostać każdy, jednak w zależności od predyspozycji musi być to wolontariat w stosownym zakresie. Centrum poszukuje osób sumiennych i odpowiedzialnych, posiadających zdolności komunikacyjne i nie obawiających się wyzwań. Aby zostać wolontariuszem Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin, należy wypełnić i wysłać formularz rejestracyjny, dostępny na stronie: www.wolontariatsportowy.com/lublin

Koordynatorem Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin jest Fundacja Absolwentów UMCS. Więcej informacji o Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin znajduje się na stronie: www.wolontariatsportowy.com/lublin, a najświeższe informacje na temat bieżącej działalności Centrum oraz wydarzenia, w których można wziąć udział dostępne są na fanpage'u Centrum na Facebooku.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE