Torzewski wniósł apelację, broni swojego dobrego imienia

region BIAŁA PODLASKA: Słynny śpiewak nie zgadza się z wyrokiem sądu w Białej Podlaskiej, skazującym go za przywłaszczenie 4,5 tys. zł przelanych mu przez Bialskie Centrum Kultury. Złożył w tej sprawie apelację.

Maciej Maciejuk

Opublikowano: 8 maja 2020 09:03 | Aktualizacja: 8 maja 2020 09:03

Chodzi o sytuację dotyczącą koncertu "Bogusław Kaczyński in memoriam" ze stycznia 2018 roku, na którym wystąpił Witold Matulka. Organizator Bialskie Centrum Kultury - jak twierdzi przez pomyłkę - podało na umowie numer bankowy innego tenora, Marka Torzewskiego. Pieniądze - około 4,5 tys. zł - zostały przelane na konto tego artysty. Po próbach negocjacji podejmowanych przez pracowników centrum kultury z menadżerem tenora, pieniędzy nie udało się odzyskać. BCK sprawę zgłosiło więc do prokuratury, która oskarżyła artystę o przywłaszczenie.

 Torzewski podczas rozprawy chciał wykazać przed sądem, że to nie były przypadkowo przelane pieniądze. Twierdził, że to zwrot kosztów podróży z Brukseli na inny koncert do Białej Podlaskiej.

 Bialski sąd w grudniu ubiegłego roku uznał tenora za winnego przywłaszczenia 4550 zł, które wpłynęły na jego rachunek bankowy. Skazał go na grzywnę w wysokości 7,5 tys. zł. Nałożył na oskarżonego obowiązek naprawienia szkody, czyli wpłacenia na rzecz BCK 4550 zł. Wyrok nie był prawomocny.


 Torzewski nadal się broni

 Artysta nie zgadzał się z wyrokiem. Konsekwentnie utrzymywał, że jest niewinny. Od samego początku bronił się sam, bez posiłkowania się adwokatem. Nie pojawił się na odczytaniu wyroku ze względów zdrowotnych. Torzewski skierował też do sądu wniosek o uzasadnienie wyroku. 

 Pismo z wniesioną apelacją Marka Torzewskiego wpłynęło do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej 5 marca. Akta wraz z apelacją powinny teraz trafić do Sądu Okręgowego w Lublinie, gdzie będzie toczyć się sprawa. Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu rozprawy ani żadnych decyzji sądu.

- Obecnie akta wraz z apelacją nie zostały jeszcze przesłane do Sądu Okręgowego w Lublinie - informuje Anna Stelmach z biura prasowego lubelskiego sądu.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.