Reklama

Reklama

W co warto zainwestować? Podpowiadamy!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W co warto zainwestować? Podpowiadamy! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Dla zapewnienia korzyści finansowej i stabilnej przyszłości, przemyślane inwestycje są podstawą. W ten sposób zyskamy dodatkowy zastrzyk gotówki, ale również pewnego rodzaju zabezpieczenie w momentach kryzysowych. Dowiedz się, w co aktualnie warto inwestować swoje oszczędności!

Reklama

Sposoby na skuteczną inwestycję

Rozsądne zarządzanie domowym budżetem i finansami to klucz do zwiększenia swoich oszczędności bez większego ryzyka. W czasach niepewności odkładanie pieniędzy może nie być tak dobrym rozwiązaniem, jak ulokowanie ich w pewnym źródle. Jakie są obecnie sprawdzone metody inwestowania? Przedstawiamy najbardziej opłacalne możliwości do wyboru!

Stare monety - numizmatyka 

Kupowanie i sprzedawanie starych monet kolekcjonerskich to intratna inwestycja. Przede wszystkim wartość takiego pieniądza jest zachowana w czasie, co za tym idzie - poszczególne monety nie są dotknięte inflacją. Tym sposobem kwoty cenniejszych okazów mogą zamykać się w granicach kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wysoką wartość mają te nominały, które pochodzą z dalekich krajów i mają szczególne znaczenie historyczne. Cenne są również te monety, które występują na rynku w limitowanych ilościach, a ich wartość z roku na rok może wzrastać. Im szybciej podejmiemy decyzję o inwestowaniu w pieniądze o niewielkim nakładzie, tym zwiększy się nasza szansa na pomnożenie swoich zysków. Aby znać wartość unikatowych monet należy śledzić rynek, który w dziedzinie numizmatyki prężnie się zmienia. Posiadacze kolekcjonerskich nominałów powinni udać się do specjalistycznego sklepu numizmatycznego, w którym stare monety są sprzedawane i skupowane. 

Skup monet Lublin - zapoznaj się z ofertą!

Nieruchomości 

Zainteresowanie mieszkaniami stale rośnie, a liczba dostępnych lokum w przystępnych cenach spada coraz bardziej. Są dwa sposoby inwestowania na rynku nieruchomości:

  • flipping - polega na kupnie lokalu, wyremontowaniu go i sprzedaży za cenę droższą, niż wyjściowa; warunkiem zastosowania tej metody jest jednak posiadanie sporego majątku na starcie, aby kupić dane mieszkanie,  
  • wynajem - w tym wypadku należy uwzględniać wskaźnik rentowności i oszacować wartość nieruchomości - oprócz stałych opłat, należy doliczyć stałe wydatki, ewentualne naprawy i czas, kiedy lokal nie jest przez nikogo zamieszkiwany.

Akcje i obligacje 

Wciąż popularne i opłacalne jest inwestowanie w akcje i obligacje. Dlaczego? Obligacje są bezpieczną formą lokowania oszczędności, a przy tym dostęp do nich nie jest utrudniony i można je w łatwy sposób zakupić. Akcje to równie skuteczny sposób na pomnożenie swojego kapitału i zabezpieczenie finansów. Dysponowanie akcjami jest równoznaczne z byciem współwłaścicielem majątku danej spółki. To rozwiązanie uznaje się za dość ryzykowne, ale można temu zapobiec dzięki dobrej znajomości narzędzi finansowych i posiadaniu podstawowej wiedzy o sytuacji na giełdzie.  

Kryptowaluty

Waluty cyfrowe wymagają dobrego rozpoznania sytuacji na rynku. Istotą kryptowalut jest jak najtańsze kupno i sprzedaż instrumentu finansowego. W zależności od rodzaju waluty cyfrowej, ryzyko zainwestowania w nią może być minimalne lub spore. To jednak dobre rozwiązanie dla każdego, kto akceptuje tą niepewności, a przy tym zakłada duże możliwości zwrotu. Handel kryptowalutami opiera się na podobnym mechanizmie, co procesy sprzedażowe na giełdzie papierów wartościowych. Coś, co różni walutę cyfrową od akcji to możliwość nabywania jej w ułamkowych częściach. 

Chcesz zainwestować? Zwróć na to uwagę!

Dobra inwestycja to taka, która jest przemyślana i nie pozbawi nas wszystkich zgromadzonych oszczędności. Oto lista zasad na skuteczne i bezpieczne inwestowanie: 

  1. Oceń stopień ryzyka.
  2. Zdobądź wiedzę o danym instrumencie finansowym.
  3. Korzystaj z inwestowania indeksowego.
  4. Nie oczekuj szybkich zysków.
  5. Inwestuj wcześnie i szybko, zanim przepadnie okazja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy