Reklama

Reklama

Trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży z ASD

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży z ASD - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Dzieci i młodzież z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) wymagają odpowiedniego podejścia. Tylko w ten sposób możliwe jest zadbanie o rozwój młodych osób z ASD oraz trenowanie ich umiejętności społecznych. Właściwe podejście i regularna praca mogą przynieść wymierne efekty, jednak potrzebne jest do tego przygotowanie opiekuna i rodzica. Ciekawą ofertę kursu w tym zakresie przygotowała placówka Oświata Lingwista z Lublina. Sprawdź jej zakres

Reklama

Przygotowanie osób pracujących z dziećmi i młodzieżą z ASD


Kluczem do właściwego podejścia do dzieci i młodzieży z ASD jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne i zdobyte doświadczenie. Warto uczęszczać na kursy oferowane przez profesjonalistów, które korzystnie wpływają na efektywność i jakość codziennej pracy. Tego typu oferta skierowana jest nie tylko do terapeutów i nauczycieli, ale także do rodziców, opiekunów i innych osób, które na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jednym z rekomendowanych wyborów jest szkolenie Trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży przygotowane przez Oświata Lingwista z Lublina.


Co obejmuje program takiego szkolenia?


Program tego typu szkolenia dopasowany jest realnych potrzeb osób, które na co dzień pracują z młodymi osobami z ASD. Trening umiejętności społecznych dla młodzieży uwzględnia szereg działań, które można podejmować z osobami z ASD w celu rozwoju ich kompetencji społecznych. Prowadzący kurs skupiają się m.in. na rozpoznaniu funkcji poznawczych u podopiecznych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Duży nacisk kładzie się na emocje, które mogą być trudne w interpretacji przez otoczenie zewnętrzne, a także trudne w przekazywaniu i wyrażaniu przez dzieci i młodzież z ASD. Program obejmuje również innowacyjną teorię TOM, czyli teorię umysłu jako jedną z podstaw zdobywania wiedzy o świecie społecznym. Wszystko zostało uzupełnione materiałami dydaktycznymi i wskazówkami, jak zorganizować trening umiejętności społecznych dla nastolatków oraz młodszych dzieci, aby przyniósł wymierne efekty.

Prowadzenie zajęć zgodnie ze zdobytą wiedzy pozwoli na rozszerzenie kompetencji społecznych wśród osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ułatwi ich funkcjonowanie w społeczeństwie. Im szybciej rozpocznie się pracę z takim dzieckiem, tym lepsze efekty można osiągnąć. Regularny trening może doprowadzić do tego, że funkcje społeczne zostaną w pełni rozwinięte i zaadoptowane przez podopiecznego.


Jak wygląda kurs?


Kurs realizowany jest w trybie online, dlatego z powodzeniem mogą z niego skorzystać osoby spoza Lublina. W wyjątkowych sytuacjach kursy i szkolenia mogą być poprowadzone bezpośrednio w siedzibie Oświata Lingwista lub online – o szczegóły warto zapytać przedstawiciela placówki. Zajęcia zostały przygotowane i są prowadzone przez Beatę Koczur, która jest doświadczonym pedagogiem specjalnym i od kilkudziesięciu lat nie tylko uczy, ale również przygotowuje innych pedagogów do pracy z dziećmi, w tym również z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zajęcia trwają 4 godziny dydaktyczne.


Zapraszamy do skorzystania z oferty


Jeżeli na co dzień pracujesz z dziećmi lub młodzieżą z ASD, lub z zaburzeniami boryka się Twoje dziecko, to zachęcamy do skorzystania z oferty Oświata Lingwista i wybrania szkolenia Trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży z ASD. Oczywiście propozycja skierowana jest do wszystkich osób, które chcą zgłębić daną tematykę. Z czystym sumieniem możemy polecić zespół placówki z Lublina, jako prawdziwych ekspertów. Więcej informacji uzyskacie na stronie internetowej lub w kontakcie z przedstawicielem Oświata Lingwista.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy