Reklama

Reklama

Sprawność paneli fotowoltaicznych – czym jest i od czego zależy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sprawność paneli fotowoltaicznych – czym jest i od czego zależy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Instalacja paneli fotowoltaicznych staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, zarówno na użytek własny, jak i firmowy. Stale rosnące ceny paliw i energii są jeszcze większą motywacją do tego, by znaleźć alternatywne źródła zasilania. Jednak aby instalacja fotowoltaiczna przynosiła oczekiwane efekty, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, które przekładają się na jej sprawność. Co do nich należy?

Reklama

Od czego zależy sprawność paneli fotowoltaicznych?

Podstawą do tego, by instalacja fotowoltaiczna była wydajna, jest dopasowanie odpowiedniej ilości paneli i ich mocy do wielkości zużycia energii w budynku, który mają zasilać. Jeśli będą zbyt małej mocy – produkcja energii elektrycznej będzie niewystarczająca. Jeśli moc będzie wyraźnie przewymiarowana – duże nadwyżki energii zostaną przesłane do sieci. Wówczas operator sieci będzie pobierać prowizję za usługę magazynowania energii.

Druga bardzo ważna sprawa to sprawność i wydajność modułów, a także sposób ich montażu. Od tego zależy więcej, niż może się wydawać – choć nie są to kwestie widoczne na pierwszy rzut oka.

Kolejna kwestia to sprawność ogniw. Wybierając panele fotowoltaiczne, warto postawić na nowoczesne i sprawdzone rozwiązania, a także elementy pochodzące z zaufanych źródeł. To przekłada się na wysoką jakość paneli i ich sprawność, a tym samym na ich wydajne działanie. Takie rozwiązania znajdziesz w ofercie Hewalex – doradzimy Ci we wszystkim, na każdym etapie!

Jak jeszcze można poprawić sprawność paneli?

Warto wspomnieć również o kwestii, na którą nie do końca mamy wpływ, a która w bardzo dużym stopniu przekłada się na wydajność paneli fotowoltaicznych. To warunki atmosferyczne! Jeśli instalacja będzie znajdowała się w miejscu, w którym nie będzie dostatecznej ilości światła słonecznego, albo w rejonie, w którym przez sporą część roku jest pochmurno i sporo pada, naturalnie wydajność paneli będzie słabsza.

Reasumując: wybieraj panele nowoczesne i dobrej jakości. Zwracaj uwagę na to, by były montowane przez profesjonalistów, co może w znacznym stopniu przełożyć się na ich wydajność. Nie bez znaczenia pozostaje również miejsce montażu – im bardziej panele będą wyeksponowane na słońce, tym lepiej!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy