Reklama

Reklama

Ogrzej swój dom podczerwienią

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ogrzej swój dom podczerwienią - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Wiele osób słyszało o podczerwieni, jednak mało kto dokładnie wie, czym ona jest. Często kojarzona negatywnie, podczerwień jest jednak najbardziej naturalnym sposobem na ogrzewanie, które człowiek kiedykolwiek poznał. Na jakiej zasadzie działa i dlaczego warto na nie postawić? Warto się temu przyjrzeć.

Reklama

Promieniowanie i podczerwień to określenia, które często obijają się o uszy każdego człowieka. Co jednak znaczą? Promieniowanie podczerwone to naturalnie występująca wiązka świetlna, którą każdy z nas zna najlepiej z działania Słońca. To właśnie ono wysyła promienie pasma podczerwonego, dzięki czemu ogrzewa całą planetę przez 24 godziny jej obrotu wokół własnej osi. 

Ogrzewanie na podczerwień jest więc syntetycznym wykorzystaniem naturalnego zjawiska, którego doświadczył każdy człowiek. Czym różni się ono od konwencjonalnego ogrzewania? Przede wszystkim nie dochodzi tutaj do ogrzania powietrza w sposób bezpośredni – ogrzewane zostają obiekty i ciała, które następnie oddają ciepło otoczeniu. W ten sposób wzrost temperatury odczuwalny jest praktycznie natychmiastowo. Jest to również powód, dzięki któremu ogrzewanie na podczerwień potrafi ogrzać pomieszczenie w pełni równomiernie – temperatura przy podłodze i suficie zostaje do siebie zbliżona.

Jak widać, ogrzewanie podczerwone jest dla nas w pełni naturalne. Jakie jeszcze zalety posiada?

Ogrzewanie na podczerwień – jakie ma zalety?

W dobie, gdzie ceny surowców energetycznych ciągle rosną, ogrzewanie elektryczne, a w tym na podczerwień, jest coraz popularniejszą i bardziej opłacalną finansowo opcją. Już dziś 10 m² mieszkania może zostać ogrzane przy wykorzystaniu zaledwie 650 W za pomocą rozwiązań na podczerwień. Dla porównania, taki sam obszar przy metodach tradycyjnych zostałby ogrzany dopiero po zużyciu blisko 2000 W – jest to ponad trzykrotnie większa wartość. Wszystko to dlatego, że ogrzewanie domu podczerwienią jest po prostu wydajniejsze – nie dochodzi tutaj do tak dużej straty cieplnej, co w klasycznych opcjach.

Zalety nie kończą się na tym. Ogrzewanie na podczerwień związane jest również z bardzo prostym montażem, który nie wymaga od właściciela domu likwidacji poprzedniego sposobu dostarczania ciepła. Nie dochodzi tutaj również do żadnych prac uszkadzających mieszkanie, po których trzeba byłoby przeprowadzić naprawy. Jednocześnie jedna dobrze przeprowadzona instalacja pozwala cieszyć się dziesiątkami lat pracy, w której rzadko zdarzają się problemy z funkcjonowaniem systemu.

Nie można też zapomnieć, że w przypadku ogrzewania elektrycznego na podczerwień nie ma mowy o wydzielaniu się szkodliwych substancji, jak to ma miejsce w konwencjonalnych sposobach grzewczych. Wszystko to łączy się w rozwiązanie, którego popularność stale rośnie. Patrząc na ilość zalet – nie można się temu dziwić.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy