Reklama

Reklama

Kredyt gotówkowy najpopularniejszą usługą bankową?

Opublikowano: czw, 2 gru 2021 11:48
Autor:

Kredyt gotówkowy najpopularniejszą usługą bankową? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE W stronę kredytów gotówkowych nieustannie kieruje się niezliczenie wielu Polaków. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę chęć realizacji planów oraz marzeń przy stale rosnących kosztach. Co jednak istotne, w dalszym ciągu pojawiają się pytania, czym dokładnie charakteryzuje się ta bez wątpienia najpopularniejsza usługa kredytowa oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru oferty. Nie czekaj i poznaj odpowiedzi już teraz!

Reklama

 1. Podstawowe informacje dotyczące kredytu gotówkowego.
    2. Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy? – Wymagania.
    3. Ranking kredytów gotówkowych.
    4. Kredyt bankowy a pożyczka pozabankowa.
 Kredyty gotówkowe, ze względu na swoją popularność, są szeroko oferowane przez wszystkie banki. Wpływa to na niemałe możliwości, jakie stoją przed konsumentem. Między innymi właśnie dlatego warto przeznaczyć czas na znalezienie najkorzystniejszej oferty, aby móc w pełni cieszyć się z realizacji planów. Jak się okazuje, zadanie to wcale nie musi być trudne oraz czasochłonne...

Podstawowe informacje dotyczące kredytu gotówkowego
Jedną z większych zalet kredytu gotówkowego jest fakt, iż kredytobiorca może przeznaczyć uzyskaną gotówkę na praktycznie dowolny cel. Warto przy tym pamiętać, że banki niejednokrotnie wymagają podania go przy umowie, lecz dla nas nie ma to większego znaczenia. Dzięki kredytowi możemy udać się na wymarzone wakacje, kupić samochód czy też wyremontować mieszkanie. Co ważne, najczęściej jest to usługa krótkoterminowa – okres spłat wynosi od kilku miesięcy do kilku lat – a pożyczana kwota rzadko kiedy osiąga wysoki pułap (choć zdarzają się oferty nawet na 200 tysięcy złotych).

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy? – Wymagania
Co naturalne, aby dostać kredyt gotówkowy, musimy spełnić określone wymagania stawiane przez bank. Między innymi kredytobiorca powinien wykazać odpowiednią zdolność kredytową, na którą składają się: wysokość dochodów, rodzaj zatrudnienia (preferowana umowa o pracę), a także historia kredytowa. Tani kredyt gotówkowy bez tego nie będzie dla nas dostępny. Ponadto wnioskodawca musi być pełnoletnim obywatelem RP posiadającym aktualny dokument tożsamości i konto bankowe w jednym z polskich banków. Jeśli mieliśmy w przeszłości problem z terminową spłatą innych zobowiązań, kredytodawca może wydać decyzję odmowną odnośnie przedzielenia kredytu.

Ranking kredytów gotówkowych
W stronę rankingu kredytów gotówkowych kierują się konsumenci doskonale zdający sobie sprawę z faktu, jak mocno narzędzie to ułatwia całą procedurę znalezienia korzystnej oferty. W miejscu tym zebrano i porównano ze sobą wszystkie aktualne kredyty, wyszczególniając te najbardziej atrakcyjne. Pod uwagę brane są między innymi: oprocentowanie kredytu gotówkowego, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), prowizja oraz wysokość raty. Ponadto sam kredytobiorca określa, jaka kwota oraz okres spłat go interesują, po czym dopiero otrzymuje pożądany wynik. Idealnym przykładem rankingu jest renomowany portal: https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Kredyt bankowy a pożyczka pozabankowa
 Jeśli kredyt gotówkowy online nie jest dla nas dostępny, np. gdy nie posiadamy odpowiedniej zdolności kredytowej, możemy skierować się w stronę pożyczek udzielanych przez tzw. parabanki. Co prawda, żeby je uzyskać, nie musimy spełnić aż tak wielu wymagań jak w przypadku usług oferowanych przez bank, pamiętajmy jednak, że różnią się one warunkami. Pożyczka pozabankowa posiada wyższe oprocentowanie, w tym RRSO, co każdorazowo powinniśmy wziąć pod uwagę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE