Reklama

Klinika leczenia niepłodności w Lublinie bada płodność mężczyzn

Opublikowano:
Autor:

Klinika leczenia niepłodności w Lublinie bada płodność mężczyzn - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Badania w kierunku niepłodności są często bagatelizowane przez mężczyzn, którzy nie zdają sobie sprawy, że ten problem może również ich dotyczyć. Młody, zdrowy, wysportowany, sprawny seksualnie mężczyzna – czy może mieć problemy z poczęciem dziecka? Okazuje się, że tak. Gdy pojawiają się trudności z uzyskaniem ciąży, zazwyczaj to w pierwszej kolejności kobiety u siebie zaczynają szukać przyczyn. Tymczasem, oboje powinni poddać się diagnostyce. Jednym z kluczowych badań weryfikujących płodność u mężczyzn jest badanie nasienia, które szybko i dokładnie można wykonać w Klinice Bocian w Lublinie.

 

Po co robić badanie nasienia?

Badanie nasienia powinno wykonać się zwłaszcza w sytuacji, gdy mężczyzna bezskutecznie stara się o dziecko z partnerką przez dłuższy czas, bez stosowania zabezpieczenia w formie antykoncepcji.Coraz więcej mężczyzn decyduje się równieżzrobićtaki test profilaktycznie. Analiza nasienia należy do podstawowej diagnostyki w kierunku męskiejniepłodności. Ma ona na celu zweryfikować jakość i ogólną liczbę plemników obecnych w nasieniu, morfologię, czyli właściwą budowę w obrębie główki, wstawki i witki. Co więcej,seminogram ocenia parametry makroskopowe nasienia takie jak jego wygląd, objętość, lepkość, pH i płynność. Sperma sprawdzana jest na podstawie norm ustalonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Gdzie zrobić badanie?

Najlepszym miejscem do wykonania badania nasienia jest klinika leczenia niepłodności, ponieważ zapewnia najbardziej wiarygodne i szybkie wyniki. Jedną z wiodących placówek w tym obszarze jest Klinika Bocian w Lublinie, zlokalizowana przy ul. Relaksowej 26, która specjalizuje się w pomocy niepłodnym pacjentom marzącym o rodzicielstwie. Badanie jest wykonywane na miejscu w nowoczesnym laboratorium przez wykwalifikowanych diagnostów za pomocą metody CASA,polegającej na przetwarzaniu obrazu mikroskopowego przez komputer. Wyniki są możliwe do odebrania już po ok. 3 godzinach.

Jak należy przygotować się do badania nasienia?

Aby być dobrze przygotowanym do badania, mężczyzna powinien powstrzymać od współżycia przez okres od 3 do 5 dni. Zbyt krótki czas wstrzemięźliwości seksualnej może skutkować uzyskaniem mniejszej koncentracji plemników. Należy też przed badaniem nie spożywać alkoholu, unikać dużego wysiłku fizycznego, zrezygnować z przyjmowania używek. Ważneteż, żeby nie robić tego podczas antybiotykoterapii i w niedalekim terminie po jej zakończeniu.

Jak wygląda badanie nasienia w klinice?

W dniu badania w klinice leczenia niepłodności mężczyzna musi potwierdzić swoją tożsamość w rejestracji. Po weryfikacji dostaje sterylny pojemniczek, z którym musi udać się do specjalnie przygotowanego pokoju, gdzie oddaje nasienie. Następnie ejakulat jest przekazywany do niezwłocznej analizy. W wyjątkowych sytuacjach materiał może być oddany w domu do zakupionego pojemnika w aptece i dowieziony do kliniki w ciągu 30 minut. Takie rozwiązanie nie jest jednak szczególnie zalecane, ponieważ próbka musi utrzymywaćodpowiednią temperaturę ciała, a jej nieprawidłowe przechowywanie może skutkować niewiarygodnym wynikiem. 

W przypadku chęci umówienia się na badanie nasienia w Klinice Bocian w Lublinie należy kontaktować się telefonicznie z placówką pod numer telefonu: +48 81 475 76 80. Więcej informacji na temat badania nasienia można znaleźć tu: https://klinikabocian.pl/leczenie-i-skutecznosc/badanie-nasienia

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy