Reklama

Kalkulator OC – jak to działa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kalkulator OC – jak to działa? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Ubezpieczenie OC w komunikacji jest obowiązkowym dla każdego właściciela pojazdu. To ono chroni przed ponoszeniem ewentualnych wysokich kosztów związanych z wyrządzoną szkodą. Dzięki polisie możliwa jest pokrycie rekompensaty bez wyraźnego uszczuplenia konta sprawcy. Co istotne, OC może obejmować także inne dziedziny życia i obowiązkowo wymagane w niektórych branżach zawodowych. Każdorazowe jego odnowienie wiąże się z koniecznością zawarcia umowy i opłacenia składki wyliczanej według konkretnych parametrów. Jak pokazuje rzeczywistość, finalnie wyliczone kwoty składki nie są takie same u wszystkich ubezpieczycieli. By uniknąć przepłacenia warto sięgnąć do narzędzia jakim jest kalkulator OC umożliwiający szybkie i rzetelne porównanie wszystkich ofert z towarzystw ubezpieczeniowych.

Kalkulator OC - Kwadrans dla dobrego wyboru

W przypadku ubezpieczenia OC stosowanego w komunikacji polisa OC obejmuje konkretny pojazd, tym samym jeśli właściciel posiada kilka samochodów musi wykupić polisę dla każdego z nich osobno. Jak już wspomniano, jest ono swego rodzaju parasolem ochronnym dla osób uczestniczących w powstaniu szkody. Ubezpieczenie obejmuje szkody wyrządzone przez sprawcę osobom trzecim i dotyczy nie tylko uszkodzeń pojazdu, ale i uszczerbku na zdrowiu poszkodowanych. Tym samym wykupienie OC jest jedną z tych rzeczy, która umożliwia rekompensatę w szerokim wymiarze. Oczywiście tego dobrodziejstwa nie można traktować jako antidotum na każdą sytuację, bowiem OC nie zadziała jeśli do szkody doprowadzono umyślnie, pod wpływem środków odurzających lub po spowodowaniu wypadku sprawca oddalił się z jego miejsca. 

Wybór odpowiedniej polisy OC nie może być podejmowany pochopnie. Nawet jeśli do lat właściciel pojazdu wykupuje ją u tego samego ubezpieczyciela i ma do niego zaufanie, powinien sprawdzić, czy przypadkiem za ten sam pakiet nie zapłaci kilkanaście procent mniej w innej firmie. Naturalnie, w obecnych czasach nie trzeba przemierzać kilometrów od biura do biura. Rzetelną ocenę otrzymamy jeśli sięgniemy po kalkulator OC, który po zebraniu podstawowych danych sprawnie wyliczy roczną składkę, a dodatkowo pokaże różnice pomiędzy ofertami. 

O co pyta kalkulator OC?

Chcąc sprawnie dokonać analizy należy przygotować swoje dane oraz dowód rejestracyjny pojazdu, który chcemy ubezpieczyć. Kalkulator OC to intuicyjne narzędzie, które przeprowadzi przez proces analizy danych nawet największego laika. Ponieważ strona posiada odpowiednie zabezpieczenia, możemy być spokojni o przekazywane dane. Należy także uściślić, że w formularzu nie podaje się tzw. danych wrażliwych, a jedynie te, które są konieczne do wyliczenia rocznej składki za ubezpieczenie OC. 

Po zebraniu danych dotyczących samochodu oraz jego właściciela, system dokona szybkiej analizy i przedstawi oferty od wszystkich ubezpieczycieli. Co istotne, to moment, w którym można przystąpić do wykupienia polisy, co znacznie usprawnia całą operację. Dodatkowym plusem skorzystania z kalkulatora jest to, że niejednokrotnie otrzymujemy zdecydowanie lepszą ofertę niż miałoby to miejsce bezpośrednio u agenta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE