Reklama

Reklama

Jakie kompetencje pozwalają nabyć studia podyplomowe MBA w ochronie zdrowia?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jakie kompetencje pozwalają nabyć studia podyplomowe MBA w ochronie zdrowia? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Studia podyplomowe, to doskonałe rozwiązanie pozwalające poszerzyć oraz uaktualnić dotychczas posiadaną wiedzę, a tym samym zwiększyć swoją konkurencyjność i skuteczność w rozwoju kariery zawodowej. W przypadku branży medycznej jedną z ciekawszych propozycji są natomiast studia podyplomowe MBA w ochronie zdrowia. W związku z tym postanowiliśmy skupić się na tym, co je wyróżnia, jaką wiedzę pozwalają zdobyć, a także dla kogo są one przeznaczone.

Reklama

Czym są studia MBA w ochronie zdrowia?

MBA, czyli Master of Business Administration to odmiana studiów podyplomowych, które skierowane są dla kadry menadżerskiej. MBA w ochronie zdrowia to kierunek, który dedykowany jest więc do wszystkich tych, którzy zajmują lub planują w przyszłości zajmować stanowiska kierownicze średniego i wyższego szczebla i chcą rozwijać swoje kompetencje z zakresu zarządzania placówkami medycznymi, organizowania w nich pracy oraz rozwijania ich zgodnie z najnowocześniejszymi standardami. Pozwalają one nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale także usystematyzować tą już posiadaną oraz przećwiczyć ją w praktycznych sytuacjach pod opieką ekspertów i specjalistów. 

Jaka wiedza jest przekazywana na studiach podyplomowych MBA w ochronie zdrowia?

Studia podyplomowe MBA w ochronie zdrowia skupiają się przede wszystkim na zdobyciu praktycznych umiejętności, które można będzie w przyszłości wykorzystać w codziennej pracy. Zarządzanie placówkami medycznymi wymaga bowiem synergii różnorodnych kompetencji, wśród których wyróżnić można zdolności przywódcze, świadomość odpowiedzialności jaka spoczywa na wykonywaniu zawodu w tej branży, zdolności komunikacyjne, a także związane z umiejętnym zarządzaniem i znajomością specyfiki sektora ochrony zdrowia. 

Studia podyplomowe MBA w ochronie zdrowia skupia się więc przede wszystkim na dwóch ostatnich wymienionych aspektach, pozwalając tym samym zdobyć wiedzę z takiego zakresu jak, chociażby:

  • organizacja systemów ochrony zdrowia,
  • programy medyczne,
  • sposób funkcjonowania ubezpieczeń medycznych, 
  • rachunkowość finansowa, 
  • zarządzanie projektami, 
  • zarządzanie zasobami ludzkimi, 
  • controlling. 

Program studiów przygotowywany jest natomiast przez ekspertów. Przykładowo Program Prometriq Executive MBA w ochronie zdrowia został przygotowany na podstawie wytycznych Międzynarodowej Federacji Szpitali, w których tworzeniu brały udział między innymi: American College of Healthcare Executives, Australasian College of Health Service Management, Canadian College of Health Leaders, European Association of Hospital Managers, Hong Kong College of Healthcare Executives, International Hospital Federation.

Jaką formę przyjmują zajęcia w ramach studiów podyplomowych MBA w ochronie zdrowia?

Wybierając studia podyplomowe MBA w ochronie zdrowia, należy nastawić się głównie na praktyczne ćwiczenia, które stanowią w ich przypadku przeważającą część programu nauczania. Przyjmują one postać pracy w grupach, a także warsztatów oraz pracy własnej w oparciu o dostarczone materiały. Dodatkowo MBA w ochronie zdrowia to także doskonała okazja na nawiązywanie nowych kontaktów w branży poprzez branie czynnego udziału w panelach eksperckich, w których uczestniczą najczęściej specjaliści mający potwierdzone doświadczenie i kompetencje oraz którzy doceniani są nie tylko w Polsce, ale i całej Europie, a nawet na świecie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy