Reklama

Reklama

Jak wybrać rachunek inwestycyjny?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać rachunek inwestycyjny? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Konieczność posiadania rachunku inwestycyjnego determinuje możliwość zakupu wielu instrumentów finansowych. Czym jest tego typu konto? Jak wybrać rachunek inwestycyjny? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Reklama

Czym jest rachunek inwestycyjny?

Rachunek inwestycyjny to konto prowadzone przez brokera, które pozwala inwestować w wiele różnych instrumentów finansowych, czego przykładem mogą być akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne, czy waluty na rynku forex. Broker jest w tym przypadku podmiotem pełniącym rolę pośrednika pomiędzy inwestorem, a giełdą, który umożliwia wejście w daną inwestycję. W tym miejscu warto podkreślić, że obecnie zdecydowana większość brokerów działa w Internecie, a co za tym idzie rachunki inwestycyjne można otwierać oraz obsługiwać online.

Jak wybrać rachunek inwestycyjny?

Właściwy wybór rachunku inwestycyjnego jest bardzo ważny, ponieważ przekłada się na wiele kwestii, czego przykładem może być komfort inwestowania, bezpieczeństwo wpłacanego kapitału, czy wysokość potencjalnych zysków. Ten ostatni aspekt uzależniony jest od prowizji pobieranych przez brokera, które mogą być naliczane nie tylko z tytułu dokonywanych transakcji, ale również za samo prowadzenie rachunku. Bardzo istotna jest także wiarygodność brokera, ponieważ przekłada się ona bezpośrednio na bezpieczeństwo powierzanych mu środków. W związku z tym warto wybrać podmiot posiadający odpowiednie certyfikaty, czego przykładem może być Saxo, czyli broker umożliwiający inwestowanie w szerokie spectrum instrumentów finansowych. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze rachunku inwestycyjnego? Ważny jest z pewnością również wysoki poziom wsparcia technicznego, który zapewnia brokera, czy funkcjonalność udostępnianej przez niego platformy inwestycyjnej. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w artykule przedstawiającym kwestię wyboru rachunku inwestycyjnego.

Czy warto korzystać z rachunków demo?

Wielu inwestorów (szczególnie początkujących) zastanawia się nad sensem korzystania z rachunków demo. W związku z tym należy stwierdzić, że warto je wykorzystywać, ponieważ są to rozwiązania umożliwiające inwestowanie wirtualnych środków. W efekcie pozwalają nauczyć się obsługi platformy inwestycyjnej, czy przetestować konkretną strategię bez ryzyka utraty kapitału. Oczywiście jest to rozwiązanie dedykowane początkującym inwestorom, ponieważ warto zaznaczyć, że prawdziwa nauka inwestowania następuje dopiero w praktyce, kiedy to pojawia się ryzyko. Towarzyszą temu również emocje, które należy nauczyć się odsuwać na bok, po to by decyzje opierać na konkretnych analizach.

Podsumowując należy stwierdzić, że wybór właściwego rachunku inwestycyjnego wpływa na wiele kwestii. W związku z tym dobrym rozwiązaniem może być przetestowanie jego możliwości dzięki skorzystaniu z konta demo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy