Reklama

Reklama

Jak poprawić zasięg w telefonie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jak poprawić zasięg w telefonie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Telefony komórkowe to urządzenia, z którymi praktycznie się nie rozstajemy. Przyzwyczailiśmy się do ich funkcjonalności i płynności obsługi, dlatego każde spowolnienie pracy sprzętu może wywoływać irytację. Jednym z takich problemów jest słaby zasięg w Lublinie i okolicach. Co zrobić w sytuacji, gdy musisz pilnie zadzwonić, a smartfon wciąż odmawia posłuszeństwa? Na szczęście są na to sposoby.

Reklama

Modyfikacja ustawień a zasięg w telefonie
W zdecydowanej większości urządzeń mamy do czynienia z automatyczną pracą w trybie 3G, 4G lub LTE, a współcześnie także 5G. Każda z tych generacji oferuje lepszą prędkość i jakość pracy z przesyłem danych, jednak jak się okazuje, nie w każdym zakresie. Jeżeli więc zmagasz się w danych okolicznościach z bardzo słabym zasięgiem, spróbuj poprawić swoją sytuację, przełączając ustawienia w sposób manualny. Przełączenie trybu na niższy w znacznej części przypadków poprawia sygnał, jednak z drugiej strony wiąże się ze spowolnieniem pracy z użyciem Internetu. Jak ręcznie zmienić ustawienia? Warto podkreślić, że można zrobić to w telefonach z Androidem. Wystarczy, że wejdziesz w ustawienia, następnie do zakładki „Sieć komórkowa”, a później znajdziesz opcję z rodzajami dostępnych sieci. Więcej przydatnych porad na temat obsługi smartfonów znajdziesz w sekcji blogowej w serwisie https://komorkomat.pl/.
Przełącz operatora sieci
Modyfikacja w zakresie ręcznego przełączenia sieci nie zawsze zdaje egzamin. Istnieje jednak inny sposób, który może pomóc Ci w uzyskaniu dostępu do lepszego zasięgu. Rozwiązanie polega na ręcznym przełączaniu operatora. Jak to możliwe? Wielu rynkowych graczy z tego sektora zawiera ze sobą umowy, których przedmiotem jest roaming. W efekcie klienci danej marki, używając swoich urządzeń, korzystają nie tylko z nadajników swojej macierzystej sieci, ale wspomagają się również sygnałem płynącym z pobliskich nadajników należących do innych operatorów. W wielu przypadkach smartfony automatycznie łączą się jednak ze „swoimi” przekaźnikami i nie uwzględniają lepszych parametrów pracy konkurencji. Jeśli masz kłopot z zasięgiem, wypróbuj tę opcję, wchodząc w ustawieniach w zakładkę dotyczącą operatora.
Wykorzystuj pomocne rozwiązania
Z gorszym zasięgiem mierzą się często mieszkańcy mniejszych miejscowości w okolicach Lublina i trudno zmienić tę sytuację, modyfikując dostępne w telefonie ustawienia. W takiej sytuacji receptą okazać mogą się nowoczesne rozwiązania zastępcze i usprawniające. Jeśli więc w Twoim telefonie nie ma zasięgu, sprawdź, czy zaimplementowano w nim funkcję WiFi Calling. Dzięki temu sposobowi raz na zawsze rozwiążesz problem słabego zasięgu w swoim domu. Wystarczy, że uruchomisz tę funkcję i zaznaczysz, żeby działała automatycznie, a gdy tylko znajdziesz się w zasięgu modemu, Twój smartfon automatycznie przełączy się na tryb pracy, w którym połączenia telefoniczne realizowane będą za pośrednictwem domowego łącza. To znacznie skuteczniejsze niż korzystanie z Internetu mobilnego – aktualne oferty operatorów znajdziesz i porównasz na stronie https://komorkomat.pl/internet-mobilny/.
Warunki zewnętrzne a jakość zasięgu w telefonie
Oprócz modyfikacji rozmaitych ustawień zasięg możesz poprawić także w inny sposób – po prostu przemieszczając się. Istnieją bowiem urządzenia, a także okoliczności, które działają na sygnał jak swoiste blokery. Co osłabia zasięg? Mowa chociażby o dużej liczbie sprzętów elektrycznych, które osłabiają wydajność transferu danych. Przeszkodą na drodze do nawiązania dobrej jakości połączenia mogą być także metalowe elementy wyposażenia czy materiały architektoniczne wykorzystywane do izolacji budynków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE