Dlaczego należy regularnie usuwać roztocza z naszych dywanów i wykładzin?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dlaczego należy regularnie usuwać roztocza z naszych dywanów i wykładzin? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Choć może to zabrzmieć dziwnie, w mieszkaniu nie mieszkamy jedynie my i nasi najbliżsi, czy też psy i koty. Wraz z nami zamieszkują małe pajęczaki, których nikt nie zapraszał i nikt nie chce gościć. Ot przyszli i zostali. O kim mowa? Głównie o roztoczach, które żyją w dywanach, wykładzinach, materacach. Dlaczego warto je usuwać i jak to zrobić? Kilka słów na ten temat poniżej.

Czym są roztocza?
To mikroskopijne żyjątka z podklasy pajęczaków, niewidoczne ludzkim okiem. To, że ich nie widać, nie oznacza jednak, że ich nie ma. Żyją również w regularnie sprzątanych mieszkaniach, wykorzystując jako swoje główne miejsce pobytu pościel, dywany, wykładziny, koce. Ogólnie mówiąc – uwielbiają kurz. Żywią się ludzkim naskórkiem, który, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, tracimy w małych ilościach każdego dnia.
Co im sprzyja? Zdecydowanie wysokie temperatury w pomieszczeniach oraz wysoka wilgotność. Zwiększoną aktywność notują w sezonie zimowym, gdy nasze kaloryfery mocno wysuszają powietrze.
Dlaczego należy się pozbyć roztoczy?
Roztocza, pomimo że są mikroskopijne, potrafią dać się ludziom mocno we znaki. Szczególnie uciążliwe są dla alergików. Główne objawy, które występują u ludzi przebywających wśród roztoczy, to między innymi: zatkany nos lub wręcz przeciwnie lejący się katar i kichanie. Do tego dochodzą chrypka czy kaszel. Jeśli akurat nie jesteśmy przeziębieni, takie objawy powinny dać do myślenia.
Dywany – jedno z głównych siedlisk roztoczy
Roztocza, ich odnóża i odchody, pyłki, alergeny zwierząt – to wszystko zalega we włosiu dywanów, o ile nie są one regularnie czyszczone. Zwykłe odkurzanie z reguły jednak nie wystarczy. Co zatem robić? Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz dywan będzie wolny od wszelkich drobnoustrojów i zanieczyszczeń, przynajmniej na kilka miesięcy należy oddać go do profesjonalnej pralni, np. https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/
Kompleksowe czyszczenie dywanów to wbrew pozorom nie tylko usuwanie plan, lecz także przede wszystkim dogłębne pozbycie się wszelkich stworzeń, które w nim żyją. Pranie ekstrakcyjne i czyszczenie parowe wsparte rozpyleniem środków roztoczobójczych pozwolą zachować jego świeżość na wiele tygodni użytkowania. Bądźmy szczerzy – kto ma w dzisiejszych czasach czas wynosić i trzepać dywan? Nie mówiąc już o tym, aby pozostawić go na mrozie np. na godzinę? Wyjątkiem jest sytuacja, w której posiadamy własny ogród. Domowe sposoby zapewnią jednak połowiczny efekt czyszczenia.
Pralnia dywanów – pozbądź się roztoczy
O ile pościel, koce, zasłony i firanki możemy wyprać samodzielnie, o tyle dywan trzeba oddać w fachowe ręce. Jeśli obawiasz się, jakim zabiegom zostanie poddany Twój ulubiony dywan, aby pozbawić go niepożądanych gości, warto zajrzeć na stronę https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/eliminacja-roztoczy/
Dzięki temu zyskasz podstawową wiedzę i przekonasz się, że kluczem jest tu właściwy sprzęt i doświadczenie pracowników pralni. Jeśli zatem masz w domu dywany, a przy okazji małe dzieci i zwierzęta, pranie dywanów należy zlecać minimum 2 razy do roku. Dzięki temu będzie on nie tylko czysty i pachnący, lecz także poprawi ogólne samopoczucie domowników. Korzyści dla zdrowia bez wątpienia warte są ceny, jaką przyjdzie zapłacić za usługę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy