Reklama

Reklama

Dlaczego cenimy witaminy ADEK?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Dlaczego cenimy witaminy ADEK? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE ADEK to niezbędne dla ludzkiego organizmu substancje, które mogą magazynować się w wątrobie. Są one odpowiedzialne za szereg ważnych dla zdrowia funkcji. Niedobór choć jednej z tych witamin może przyczynić się do wystąpienia niepożądanych dla organizmu objawów. Zaleca się zwrócić szczególną uwagę na ich źródła w diecie oraz w razie potrzeby zdecydować się na wdrożenie suplementacji. 

Reklama

Dlaczego witaminy ADEK są tak ważne?

Witaminy ADEK są witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach, a ich źródła występowania są dość różne. Mimo wszystko należę zwrócić szczególną uwagę na jakość produktów, które je zawierają. Coraz częściej spotyka się zjawisko spożycia wysokoprzetworzonej żywności, określanej mianem fast-food, która nie zawiera prawie w ogóle składników odżywczych i może skutkować wieloma komplikacjami w funkcjonowaniu organizmu ludzkiego. Często źle wybory żywności sprawiają, iż dieta staje się uboga w różnego rodzaju składniki odżywcze (wliczając w to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach) oraz jest ona mało urozmaicona.
Bez wątpienia działanie witaminy D zna każdy, jednak do całkowitego i prawidłowego funkcjonowania, organizm potrzebuje również pozostałych witamin, które dość często synergistycznie działają z witaminą D na rzecz dobrostanu organizmu. W związku z powyższym na rynku można spotkać preparaty, takie jak skoczylas suplementy, które pomagają uzupełnić niedobory organizmu w te cztery, tak istotne dla organizmu witaminy

Witaminy ADEK — ogólna charakterystyka

Grupa witamin ADEK działa jedynie wtedy, kiedy są one transportowane przez obwód pokarmowy z obecnością tłuszczów w posiłku. Bez wątpienia jednym z najistotniejszych składowych oddziałującym na ogólny wpływ tych witamin na organizm jest obecność źródła tłuszczowego. Szczególnie w przypadku suplementu tak bardzo istotne jest zadbanie o element tłuszczowy w posiłku. Po wchłonięciu, że światła przewodu pokarmowego ADEK mogą zacząć pozytywnie wpływać na organizm.

Witamina A składa się z kilku związków chemicznych, z których najistotniejszym jest retinol. Witamina w postaci retinolu stanowi bardzo ważny element dla zdrowia organizmu, który przede wszystkim oddziałuje na proces dobrego widzenia i prawidłowe działanie układu immunologicznego
Z kolei witamina D to najbardziej rozpowszechniona witamina wśród całej grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Odpowiada ona za szereg ważnych funkcji w organizmie, takich jak np.: prawidłowe działanie gospodarki wapniowo-fosforanowej, poprawa odporności organizmu, zapobieganie osteomalacji i osteoporozie, czy też wsparcie regulacji gospodarki hormonalnej

Natomiast witamina E jest znana przede wszystkim ze swojej funkcji wspierania organizmu w redukcji nadmiaru stanu zapalnego. Odpowiada ona za likwidację nadmiaru wolnych rodników, które odpowiedzialne są za aktywację o sygnalizację procesów zapalnych i regeneracyjnych w odpowiedzi na konkretny bodziec.
Ostatnia z grupy ADEK jest witamina K, która działa antyzapalnie, wpływa na regulację pracy gospodarki wapniowo-fosforanowej, poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci, stanowi czynnik profilaktyczny wobec różnego rodzaju infekcji oraz działa antybakteryjnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy