Reklama

Reklama

Wikariusz zakażony, duchowni w kwarantannie. Koronawirus w kościele koło Lublina

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Wikariusz zakażony, duchowni w kwarantannie. Koronawirus w kościele koło Lublina - Zdjęcie główne

Według duchownych z parafii w Niedrzwicy Dużej, wierni mogą bez obaw przychodzić do miejscowego kościoła na msze | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Powiat lubelski Zakażenie koronawirusem w kolejnej parafii w regionie. Tym razem SARS-CoV-2 zdiagnozowano u ks. wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Niedrzwicy Dużej. Pozostali duchowni przebywają w kwarantannie.

Reklama

"Z przykrością informujemy, że u księdza wikariusza Jakuba stwierdzono w czwartek 24.09.2020 pozytywny wynik na koronawirusa. Przebywa poza parafią. Ks. proboszcz Marek i ks. kanonik Marian przebywają na kwarantannie zaleconej przez Sanepid. Czują się dobrze" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Niedrzwicy Dużej.

 

Według duchownych z parafii w Niedrzwicy Dużej, wierni mogą bez obaw przychodzić do miejscowego kościoła na msze.

 

 

"W związku z powyższym w nabliższych dniach mogą pojawić się drobne utrudnienia w funkcjonowaniu parafii, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Zapewniamy, że udział w nabożeństwach w naszym kościele jest bezpieczny. Odprawiają księża spoza parafii" - zapewniają księża. "Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w trakcie nabożeństw, o dezynfekcji rąk i zachowaniu bezpiecznej odległości. Bardzo prosimy o modlitwę za wszystkich chorych i przebywających w kwarantannie z parafii" - dodają.

 

Do 26 września 2020 roku potwierdzono łącznie 2410 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano 1799. ozdrowieńców i zarejestrowano 38 zgonów. Aktualnie 149 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 6579 poddanych kwarantannie i 102. objętych nadzorem epidemiologicznym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE