Uczniowie z Nasutowa i ich rodziny na kwarantannie

Ci z Państwa, których dzieci tego nie były z jakiegoś powodu w szkole, nie podlegają kwarantannie - informuje dyrektor | foto Pixabay

powiat-lubelski Młodzież z klas VI i VIII ze Szkoły Podstawowej w Nasutowie została objęta kwarantanną. Dotyczy to też współdomowników uczniów. "Z powodu pojawienia się przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2" - wyjaśnia dyrektor szkoły.

dsm

Opublikowano: 15 października 2020 12:10 | Aktualizacja: 15 października 2020 12:13

Zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u osoby związanej ze Szkołą Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie w gm. Niemce. Część uczniów nie tylko przeszła na zdalne nauczanie, ale ponadto młodzież została objęta kwarantanną. Kwarantanna dotyczy też osób, które zamieszkują z uczniami.

 

"Z powodu pojawienia się przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w dniach 15-19.10.2020 r. uczniowie klas VI i VIII decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będą poddani kwarantannie wraz ze swoimi domownikami. Kwarantannie poddano uczniów, którzy byli obecni w szkole w dniu 9.10.2020 r. Ci z Państwa, których dzieci tego nie były z jakiegoś powodu w szkole, nie podlegają kwarantannie. W związku z powyższym, proszę śledzić wszystkie informacje i komunikaty zamieszczane na stronie internetowej szkoły oraz na dzienniku elektronicznym Librus" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej SP w Nasutowie, podpisanym przez dyrektor Elżbietę Fim.

 

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w szkole w Niemcach. Zakażenie wykryto u pracownika placówki

 

"Jednocześnie apeluję do Państwa o poważne potraktowanie zasad bezpieczeństwa oraz wytycznych dotyczących kwarantanny. Zaś wszystkich uczniów proszę o zachowanie dystansu w szkole i stosowanie zasad higieny i rozsądku w kontaktach" - dodaje dyrektor.

 

Pozostałe klasy mają zajęcia bez zmian, czyli zgodnie z tygodniowym planem lekcji.

 

 

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 15 dni temu | ocena +0 / -0

    margo

    A no właśnie, w Rudce Kozłowieckiej jest potwierdzonych co najmniej 5 przypadków i kwarantanny nie ma choć dzieci uczą się zdalnie dla "bezpieczeństwa" zresztą w poniedziałek wracają już do szkoły...

  • 15 dni temu | ocena +1 / -0

    kwas

    W Rudce Kozłowieckiej w szkole są potwierdzone przypadki chorych i żadnej kwarantanny nie ma.