Tragiczna śmierć radnego. Sprawcą pijany kierowca

Marian Pietraś miał 64-lata. Był doświadczonym samorządowcem | foto Starostwo Powiatowe w Lublinie

powiat-lubelski Do zdarzenia doszło w miejscowości Krępa Kościelna na terenie województwa mazowieckiego. Samorządowiec jechał swoim motocyklem, gdy nagle prosto w niego wjechał rozpędzony fiat cinquecento. Kierowca był kompletnie pijany.

dsm

Opublikowano: 8 czerwca 2020 13:28 | Aktualizacja: 10 czerwca 2020 10:02

Nie żyje Marian Pietraś, radny bieżącej kadencji Rady Powiatu Lubelskiego. Zginął w wypadku, do którego doszło w minioną sobotę, 6 czerwca, w miejscowości Krępa Kościelna w powiecie lipskim w województwie mazowieckim. Na drodze wojewódzkiej nr 747 z Iłży do Lublina prowadzony przez niego motocykl zderzył się z jadącym z naprzeciwka fiatem cinquecento.


Auto prowadził 58-letni mieszkaniec powiatu lipskiego. Mężczyzna miał cztery promile alkoholu w organizmie. "Zawracając najprawdopodobniej wjechał częściowo do rowu i chcąc wydostać się opresji dodał gazu wjeżdżając nagle na jezdnię. W jego samochód uderzył nieprzygotowany na takie manewry 64-letni kierowca motocykla z Lubelszczyzny. Jego kolega w wieku 62 lat, jadący innym motocyklem, chcąc uniknąć uderzenia w samochód przewrócił się" - opisuje sytuację portal Echodnia.eu.


Marian Pietraś był w ciężkim stanie, został przetransportowany do szpitala w Radomiu. Zmarł w nocy z 6 na 7 czerwca. Drugi z motocyklistów wyszedł z całej sytuacji bez poważniejszego uszczerbku na zdrowiu, został przebadany i zwolniony do domu. Kierowca fiata jest zatrzymany.


64-latek był radnym powiatowym w kadencjach: pierwszej, drugiej, piątej i szóstej. Był też członkiem Zarządu Powiatu w drugiej kadencji. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję członka Komisji Infrastruktury oraz Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej.


"Był człowiekiem bardzo zaangażowanym w życie społeczne i samorządowe naszego regionu, zawsze pomocny i oddany społeczeństwu" - żegnają go przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lublinie.


Tragicznie zmarły Marian Pietraś mieszkał w Niedrzwicy Dużej, prowadził tam swoją działalność gospodarczą. Był pasjonatem motocykli.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.