Reklama

Reklama

Rondo w podlubelskiej Turce gotowe. Ma być bezpieczniej

Opublikowano: 4 marca 2021 15:05
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Powiat lubelski W miejscowości Turka (powiat lubelski) powstało rondo. Poza tym, m.in. przebudowano też odcinek drogi od węzła Lublin Tatary do skrzyżowania z ul. Dębową i Świerkową oraz wybudowano parking typu "parkuj i jeźdź".

Reklama

Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu 2020 roku. Na odcinku ok. 800 metrów powstała dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach, która prowadzi od węzła Lublin Tatary do skrzyżowania drogi krajowej nr 82 z ul. Dębową i Świerkową. Rondo powstało w tym miejscu. Dzięki niemu kierowcy wyjeżdżający z osiedla Borek oraz ul. Świerkowej będą mogli bezpiecznie włączyć się do ruchu.

W ramach inwestycji wybudowano też chodniki, zatoki autobusowe, oświetlenie, odwodnienie trasy i parking typu "parkuj i jedź” z 20 miejscami postojowymi. Poza tym, przebudowano wloty w ul. Dębową i ul. Świerkową oraz wybudowano drogę wewnętrzną (ul. Malinowa).

- Realizujemy nie tylko duże inwestycje, ale również te mniejsze, razem z samorządami, a celem jest poprawa bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych. Przebudowa drogi i budowa ronda w Turce jest tego dowodem. Inwestycja ta znacznie poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku drogi krajowej nr 82. Z obliczeń wykonanych w 2015 roku w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu wynika, że dobowy ruch na fragmencie od węzła Lublin Tatary do Łuszczowa wynosi prawie 17 tys. pojazdów na dobę - mówi Krzysztof Zwolan, zastępca dyrektora oddziału ds. zarządzania drogami i mostami.

Inwestycja realizowana była ze środków Skarbu Państwa we współpracy z Gminą Wólka, częściowo w ramach projektu pn. "Mobilny LOF". Koszt robót to ok. 11,9 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.