Pożar w Prawiednikach koło Lublina. Właściciel posesji chciał popełnić samobójstwo

foto gddkia.gov.pl

powiat-lubelski Straż przyjechała walczyć z pożarem domu jednorodzinnego. Akcja gaśnicza przerodziła się w walkę o życie właściciela posesji, który chciał popełnić samobójstwo. Reanimacja trwała ponad godzinę.

RW

Opublikowano: 2 lipca 2020 11:57 | Aktualizacja: 2 lipca 2020 12:03

W środę o godzinie 16:46 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Prawiednikach niedaleko Lublina.

 

Po przybyciu na wskazaną posesję strażacy rozpoczęli walkę z ogniem. Dach budynku zawalił się ze względu na uszkodzenie jego drewnianej konstrukcji – strażacy byli zmuszeni, by prowadzić akcję gaśniczą wyłącznie z zewnątrz. W momencie, kiedy ogień został opanowany,  funkcjonariusze straży pożarnej przeszukali pogorzelisko, a następnie zaczęli prowadzić prace rozbiórkowe.

 

W międzyczasie postronna osoba, znajdująca się na miejscu incydentu poinformowała, że około 70 m od budynku ktoś popełnił samobójstwo. Na miejsce udali się strażacy i podjęli walkę o życie mężczyzny, który nie wykazywał funkcji życiowych.

 

Rozpoczęto resuscytacje krążeniowo-oddechową oraz wykorzystano defibrylator AED. W trakcie powiadomiono także zespół ratownictwa  medycznego. Po ponad godzinnej reanimacji udało się uratować niedoszłego samobójcę. Został on przetransportowany do szpitala.

 

 Na miejscu pojawiło się 5 zastępów straży pożarnej, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.