Reklama

Kto niszczy latarnie w gminie Niemce? Zgłosili sprawę policji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DSM

Kto niszczy latarnie w gminie Niemce? Zgłosili sprawę policji - Zdjęcie główne

- Osobę lub osoby dopuszczające się nieuprawnionego ingerowania w sterowanie oświetleniem informuję, że te incydenty zostały zgłoszone na policję - ostrzega Marian Golianek, szef ZGK w Niemcach | foto DSM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Powiat lubelski Latarnie świecą za dnia, a nocami na wielu ulicach w gminie Niemce są egipskie ciemności. Według lokalnych urzędników to efekt działania wandali, niszczących oprzyrządowanie latarni.

Już od kilku tygodni mieszkańcy gminy Niemce zwracają uwagę, że w wielu miejscach w gminie latarnie drogowe nie spełniają swojej roli. Otóż urządzenia oświetlają drogi... w środku słonecznego dnia, a jednocześnie nocami nie działają. Na portalu społecznościowym facebook rozgorzało już na ten temat kilka dyskusji. W piątek do sprawy odniósł się Marian Golianek, szef Zakładu Gospodarki Komunalnej w Niemcach.

 

"Szanowni Państwo, od jakiegoś czasu na terenie naszej gminy mają miejsce incydenty polegające na włamywaniu się do skrzynek sterujących poszczególnymi liniami oświetlenia ulicznego, w wyniku których oświetlenie działa o niewłaściwych porach lub po uszkodzeniach nie działa w ogóle. Osobę lub osoby dopuszczające się nieuprawnionego ingerowania w sterowanie oświetleniem informuję, że te incydenty zostały zgłoszone na policję" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Gminy w Niemcach.

 

"Jednocześnie zwracam się z prośbą do mieszkańców o przekazywanie informacji dotyczących wadliwie działającego oświetlenia do Zakładu Gospodarki Komunalnej: tel. 81 756 17 75, 81 756 43 81, e-mail: zgk@niemce.pl oraz o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby ingerujące przy sterownikach oświetleniowych po godzinie 16.00. W takim przypadku proszę zgłaszać zaistniały fakt na policję" - zachęca Marian Golianek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE