Reklama

Reklama

Gmina Niemce: Mieszkańcy Leonowa boją się, że w okolicy Parku Recyklingu nie będzie jak w parku

Opublikowano:
Autor:

Gmina Niemce: Mieszkańcy Leonowa boją się, że w okolicy Parku Recyklingu nie będzie jak w parku - Zdjęcie główne

Prezes Green Management Group spotkała się z mieszkańcami Leonowa, najbardziej zainteresowanymi mającym powstać zakładem

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Powiat lubelski Mieszkańcy Leonowa w gminie Niemce boją się, że będą mieli za miedzą źródło nieprzyjemnych zapachów, hałasu i nadmierny ruch ciężarówek dowożących surowce. Koncepcja budowy zakładu przetwarzania odpadów, tzw. Parku Recyklingu, jest na etapie konsultacji społecznych i nadal wzbudza sporo emocji.

Reklama

Inwestorem Parku Recyklingu ma być spółka Green Management Group z Dąbrówki koło Poznania, której przedstawiciele mają już za sobą pierwsze spotkanie (w planach są kolejne) z mieszkańcami Leonowa, a wcześniej z samorządowcami gminy Niemce. Delegacja złożona z reprezentantów władz i mieszkańców gminy już w październiku ubiegłego roku miała możliwość zwiedzenia trzech obiektów w Polsce, zajmujących się zagospodarowywaniem i recyklingiem odpadów biodegradowalnych.

"Pouczający rekonesans"

- To był pouczający rekonesans, w którym uczestniczyli także wójt Krzysztof Urbaś, sekretarz gminy Iwona Pulińska, radni, sołtysi oraz jedna, a może dwie panie z Leonowa, które należą do grona osób sceptycznie nastawionych do inwestycji – powiedział Marek Podstawka, przewodniczący Rady Gminy. – Byliśmy w zakładach w Łebie, Swarzewie i biogazowni niedaleko Poznania. Zwracaliśmy szczególną uwagę nie tylko na stosowane tam technologie, ale przede wszystkim na oddziaływanie takich obiektów na otoczenie. Ja nie zauważyłem żadnych uciążliwych zjawisk. Wszystkie procesy odbywały się w budynkach i na zewnątrz nie czułem nieprzyjemnych zapachów.

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GAZETY WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA I GMINY NIEMCE, DOSTĘPNEJ W PUNKTACH PRASOWYCH ORAZ NA E-PRASA.PL

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy