Reklama

Reklama

GM. NIEMCE: Nie znajdujemy wspólnego języka z wójtem i Urzędem Gminy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Panattoni

GM. NIEMCE: Nie znajdujemy wspólnego języka z wójtem i Urzędem Gminy - Zdjęcie główne

W sierpniu część mieszkańców miejscowości Niemce podniosła larum, ponieważ z plotek dowiedziała się o tym, że firma Panattoni (właściciel terenu przy ul. Przemysłowej) zamierza uruchomić tam fabrykę karmy mokrej dla zwierząt domowych | foto Panattoni

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Powiat lubelski - Nie ma wsparcia ani atmosfery proinwestorskiej ze strony gminy - przyznaje w rozmowie ze Wspólnotą Dorota Jagodzińska, dyrektor zarządzający firmy Panattoni Europe, która chce uruchomić w Niemcach fabrykę karmy mokrej dla zwierząt.

Reklama

Jak oceniacie Państwo kontakty, współpracę z wójtem i Urzędem Gminy w Niemcach?

Nie znajdujemy wspólnego języka - nie ma wsparcia ani atmosfery proinwestorskiej ze strony gminy.

Dlaczego nie było żadnego przedstawiciela Panattoni w programie telewizyjnym realizowanym w Niemcach?

W kontaktach z Urzędem Gminy zapewnialiśmy chęć i gotowość wzięcia w nim udziału i wysłania upoważnionych i kompetentnych osób. Jednakże jeszcze 28 października zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez pracowników Urzędu Gminy co do formuły oraz zakresu planowanego spotkania oraz sytuacji związanej z COVID-19 panującej w gminie, jak i pośród pracowników Urzędu Gminy. Jednocześnie wskazujemy, że pracownicy punktu informacyjnego, który uruchomiliśmy w Gminie Niemce, nie zostali przez nas upoważnieni do zajmowania stanowiska w rzeczonym programie telewizyjnym.

 

MIESZKAŃCY BYLI NA "NIE". WÓJT TEŻ

W sierpniu część mieszkańców miejscowości Niemce podniosła larum, ponieważ z plotek dowiedziała się o tym, że firma Panattoni (właściciel terenu przy ul. Przemysłowej) zamierza uruchomić tam fabrykę karmy mokrej dla zwierząt domowych. Mieszkańcy zaprotestowali, bo obawiają się uciążliwości: przykrych zapachów, inwazji insektów i szczurów czy hałasu. Ponadto nie zgadzają się, by zakład obciążył gminną oczyszczalnię ścieków, już teraz mocno eksploatowaną, ściekami przemysłowymi. W listopadzie wójt wydał decyzję nakazującą inwestorom sporządzenie tzw. raportu środowiskowego dla tej inwestycji. A to, zdaniem przedstawicieli Urzędu Gminy, przekreśla możliwość uruchomienia tej fabryki przy ul. Przemysłowej, bo miejscowy plan zagospodarowania w tym miejscu zabrania przedsięwzięć, dla których konieczne jest wykonanie takiego raportu.

 

WIĘCEJ W AKTUALNYM (8.12.) PAPIEROWYM WYDANIU GAZETY WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA I GMINY NIEMCE ORAZ NA E-PRASA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy