Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Niewielki spadek hospitalizacji z powodu COVID-19. Wojewoda o sytuacji pandemicznej w regionie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: Niewielki spadek hospitalizacji z powodu COVID-19. Wojewoda o sytuacji pandemicznej w regionie - Zdjęcie główne

Niewielki spadek hospitalizacji z powodu COVID-19. Wojewoda o sytuacji pandemicznej w regionie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Do sytuacji pandemicznej odniósł się Lech Sprawka - wojewoda lubelski. Poinformował m.in. niewielkim spadku hospitalizacji, liczbie łóżek dla pacjentów i wzroście zakażeń.

Reklama

Lech Sprawka - wojewoda lubelski odniósł się we wtorek (16 listopada) do sytuacji związanej z czwartą falą pandemii koronawirusa w województwie lubelskim. Tego dnia w kraju odnotowano 16 590 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia i 282 zgony. W województwie lubelskim odnotowano 1830 zakażeń, a zmarło 68 osób.

Wojewoda poinformował, że dzień wcześniej odnotowano maksymalną liczbę hospitalizacji w czwartej fali. To 1934 osoby, w tym 150 na łóżkach respiratorowych. Wojewoda podkreślił, że liczby dotyczą pacjentów z potwierdzonym zakażeniem. 

- To jest rekord czwartej fali. Pragnę przypomnieć, że rekord trzeciej fali odnotowano 12 kwietnia 2021 r. i wynosił 1650 pacjentów - mówił Lech Sprawka, dodając, że na godzinę 9.00 we wtorek w szpitalach w Lubelskiem hospitalizowane były 1903 osoby i jest to spadek w ciągu doby o 31 osób. - Przy czym na łóżkach respiratorowych spadek ten wyniósł sześć osób. Zajęte mieliśmy 144 łóżka respiratorowe - doprecyzował.

Z powodu spadku hospitalizacji nie będzie na chwilę obecną rozwijana baza łóżkowa.

W szpitalach na Lubelszczyźnie jest 2075 łóżek dla pacjentów z potwierdzeniem zakażeniem, w tym 181 to łóżka respiratorowe oraz 54 łóżka dla dzieci. Wśród 181 łóżek respiratorowych jest jedno dla dzieci. We wtorek rano hospitalizowanych było 42 dzieci.

- Zarówno w komunikacie z soboty, jak i z poniedziałku mieliśmy, porównując tydzień do tygodnia, spadki zakażeń. W sobotę to był spadek o 13,4 proc., w niedzielę o 4,89, wczoraj o 17,26. Dzisiaj niestety mamy wzrost o 14,02 proc., licząc do poprzedniego wtorku. W skali kraju wzrost wynosi 21,59 proc. - wyjaśniał wojewoda.

Do tego podkreślił, że po raz pierwszy od dłuższego czasu wskaźnik R (wskaźnik pokazuje ile osób zaraża jedna zakażona osoba) był w wartościach poniżej 1, czyli 0,99. - To jest podstawą do prognozy, że dynamika ewentualnie wzrostu zakażeń nie będzie istotna - stwierdził Sprawka.

Najwyższe wskaźniki zakażeń na 100 tys. mieszkańców, są w Lublinie (143,4), powiecie puławskim (125,7), chełmskim (120,2) oraz Chełmie (116,5). Z kolei najniższe są w kilku powiatach. Na tej liście znalazły się powiat: parczewski (20), biłgorajski (42,4), opolski (50,2), janowski (52,1) i kraśnicki (53,1). Za to rośnie wskaźnik zakażeń w powiatach na południu województwa. Tam był on do tej pory najniższy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy