Wystawa plakatów rysownika Sebastiana Kubicy. Prace na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego w Lublinie

Wystawa plakatów rysownika Sebastiana Kubicy | foto Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

kultura Centrum Spotkania Kultur zachęca do oglądania wystawy plakatów nagradzanego grafika i rysownika - Sebastiana Kubicy. Jego prace będzie można oglądać w ramach projektu Galerii Saskiej, czyli na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego .

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 20 listopada 2020 17:08 | Aktualizacja: 20 listopada 2020 15:08

Od soboty (21 listopada) do 24 stycznia będzie można oglądać prace Sebastiana Kubicy - grafika, ilustratora, projektanta i rysownika. W 2012 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Obecnie kieruje autorską pracownią plakatu i ilustracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prowadzi wykłady i warsztaty dla studentów szkół artystycznych w Polsce oraz w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, we Włoszech, Chile, Chinach, Islandii czy Panamie. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą. Za swoje prace był nagradzany w dziedzinie plakatu i ilustracji. 

 

- W każdym plakacie autorstwa Sebastiana Kubicy widać namysł nad formą oraz przekorę w traktowaniu treści. Ważnym elementem dla niego jest również kolor – artysta stosuje kontrasty, używa barw nasyconych - informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

 

Wstęp jest wolny.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.