Reklama

Reklama

Wystawa plakatów rysownika Sebastiana Kubicy. Prace na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Wystawa plakatów rysownika Sebastiana Kubicy. Prace na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego w Lublinie - Zdjęcie główne

Wystawa plakatów rysownika Sebastiana Kubicy | foto Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Centrum Spotkania Kultur zachęca do oglądania wystawy plakatów nagradzanego grafika i rysownika - Sebastiana Kubicy. Jego prace będzie można oglądać w ramach projektu Galerii Saskiej, czyli na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego .

Reklama

Od soboty (21 listopada) do 24 stycznia będzie można oglądać prace Sebastiana Kubicy - grafika, ilustratora, projektanta i rysownika. W 2012 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Obecnie kieruje autorską pracownią plakatu i ilustracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prowadzi wykłady i warsztaty dla studentów szkół artystycznych w Polsce oraz w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, we Włoszech, Chile, Chinach, Islandii czy Panamie. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą. Za swoje prace był nagradzany w dziedzinie plakatu i ilustracji. 

 

- W każdym plakacie autorstwa Sebastiana Kubicy widać namysł nad formą oraz przekorę w traktowaniu treści. Ważnym elementem dla niego jest również kolor – artysta stosuje kontrasty, używa barw nasyconych - informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

 

Wstęp jest wolny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE