Reklama

Reklama

Wystawa "Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki" w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Wystawa  "Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki" w Lublinie - Zdjęcie główne

Wystawa "Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki" w Lublinie | foto Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Do 22 stycznia 2021 roku w CSK w Lublinie trwa wystawa pokonkursowa "Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki". Są to cykliczne prezentacje sztuki współczesnej we wschodniej Polsce.

Reklama

Do 22 stycznia w Centrum Spotkania Kultur trwa wystawa pokonkursowa "Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki”. Jest to związane z tradycją Lubelskich Salonów Sztuki sięga czasów powstania lubelskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków w 1936 roku. Ich kontynuacją są organizowane od 1993 roku wystawy Wschodniego Salonu Sztuki, jako cykliczne prezentacje sztuki współczesnej we wschodniej Polsce.

- Tegoroczny jubileuszowy 25. Wschodni Salon Sztuki został zorganizowany w nowej konkursowej formule. Prezentowane na wystawie dzieła reprezentują różnorodne tendencje, poszukiwania oraz wrażliwość artystyczną zarówno w zakresie formy jak i treści. Są przyczynkiem do pogłębionej refleksji na temat aktualnej sztuki i jej sytuacji w kontekście sztuki europejskiej oraz światowej - informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy CSK w Lublinie. 

Tworząc wystawę zwrócono się do szerokiego grona plastyków, żeby wyeksponować różnorodne tendencje, poszukiwania i wrażliwość artystyczną zarówno w zakresie formy jak i treści.

W ramach konkursu do wygrania były nagrody pieniężne: 7 tys. zł za I miejsce dla Agnieszki Jankowskiej, 5 tys. zł za II miejsce dla Joanny Jeżewskiej-Desperak, 3 tys. zł za III miejsce dla Katarzyny Dyjewskiej. Przyznano też Nagrodę Dyrektora Wydziały Artystycznego UMCS w kwocie 2 tys. zł Emilii Pitusze oraz Nagrodę z-ca Dyrektora do spraw kulturalnych, Centrum Spotkania Kultur w Lublin (nagroda w formie indywidualnej wystawy) Karolnie Futymie. Jury przyznało też trzy pozaregulaminowe równorzędne wyróżnienia honorowe, a wyróżnionymi osobami są: Lidia Głazik, Aleksandra Staniorowska-Buła i Grzegorz Wójcik. 

Z powodu stanu epidemicznego CSK podobnie jak wszystkie inne instytucje kultury pozostają zamknięte dla odwiedzających, ale przygotowano ofertę online. Dlatego wystawę mozna oglądać na stronie internetowej CSK. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy