Reklama

Reklama

Wernisaż wystawy "Wihajster, Zezula i inne ilustracje Joanny Rusinek" w lubelskim CSK

Opublikowano: 17 września 2020 15:40
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura Centrum Spotkania Kultur zaprasza na wernisaż wystawy "Wihajster, Zezula i inni Ilustracje Joanny Rusinek", który odbędzie jutro (18 września) o 18.00. na poziomie +1 Alei Kultur.

Reklama

Wernisaż Joanny Rusinek

 

Joanna Rusinek jest polską graficzką, ilustratorką książek dla dzieci, autorką ilustracji prasowych, okładek książek i plakatów. 

 

- „Wihajster” to rysunkowy przewodnik po słowach pożyczonych. Ilustracje powstały do książki Michała Rusinka. Dorobek artystki jest bardzo szeroki. Ulubionym tematem są bajkowe ilustracje dla dzieci. W swoich pracach artystka porusza także tematy historyczne i społeczne - informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

 

Michał Rusinek

 

Ilustracje powstały do książki jej brata -  Michała Rusinka. Napisał wiele książek dla dzieci o np. belwederze, pałacu prezydenckim, PRL, Krakowie i Fryderyku Chopinie. Poza tym, opublikował dla najmłodszych wiersze na dalsze 100-lecie niepodległości Polski, rymowany przzewodnik po świecie i poradnik jak przeklinać.

 

Aleja Kultur

 

Aleja Kultur to wielopoziomowy "kręgosłup" CSK, któy ma 6 metrów szerokości i 60 długości. To główna arteria instytucji, która biegnie przez cały budynek i na wszystkich kondygnacjach, wyznaczając jego wschodnią i zachodnią część. 

 

Do kiedy potrwa wystawa?

 

Wystawę w Alei Kultur można oglądać od 19 września do 12 października. Wstęp jest wolny.  W związku z pandemią koronawirusa, osoby wchodzące do budynku CSK powinny zdezynfekować ręce, zasłonić usta i nos oraz zachowywać dystans społeczny. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.