Reklama

Warsztaty Wielkanocne w Firlejowym Siole [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Firlejowe Sioło

Warsztaty Wielkanocne w Firlejowym Siole [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Nie masz pomysłu na dzisiejsze popołudnie? Zapraszamy na wyjątkowe Warsztaty Wielkanocne!

    Dawno,  ponad czterysta lat temu, w tym samym miejscu gdzie obecnie stoi karczma, znajdowały się  zabudowania dla służby, nieopodal dworski pałacyk i karczma. Żyjący jeszcze do dziś ludzie, pamiętają ruiny po tych zabudowaniach i opowieści przekazywane „z ust do ust” o właścicielce dworu, która podczas pożaru ratowała cały swój majątek, zakopując go gdzieś w pobliżu dworu. Niestety nikt do dzisiejszego dnia nie wie gdzie... Ruiny po pałacyku, zabudowaniach służby i pięknym ogrodzeniu niestety zostały rozgrabione.

Dzisiaj, po ponad czterystu latach jest to miejsce otoczone grzybnymi lasami ciągnącymi się aż do Kozłówki, położone 5 km od jeziora Firlej i Kunów, niedaleko od doliny Wieprza, znowu kipi życiem. Cały teren Firlejowego Sioła to ponad 7 ha ziemi, która powoli była adaptowana dla potrzeb Gości. Pierwszymi udostępnionymi zabudowaniami jest dwór szlachecki, w którym mieści się karczma, grill i mini plac zabaw. W 2013 powstały pokoje dla gości, sala konferencyjna oraz teren rekreacyjny. W ramach propozycji do aktywnego spędzania wolnego czasu oferujemy: kort tenisowy, mini pole golfowe, plac zabaw dla dzieci w standardzie europejskim (tyrolka, huśtawka rodzinna, zamek), alejki spacerowe.


"Więc drodzy Waszmościowie i Zacne Białogłowy zapraszamy w nasze skromne progi aby przenieść się wraz z nami ponad czterysta lat wstecz, by odkrywać uroki tego niesamowitego miejsca i tworzyć całkiem nowa historię  W dniu dzisiejszym zapraszamy na Warsztaty Wielkanocne. Zdobędziecie nowe umiejętności od Pań, które podtrzymują polską tradycję, posmakujecie potraw wielkanocnych, zakupicie wyjątkowe ręcznie robione dekoracje do koszyczka i na stół świąteczny"
- zapraszają sympatyczni Gospodarze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE