Reklama

Reklama

Warsztaty online inspirowane wystawą w lubelskiej Galerii Labirynt

Opublikowano: wt, 24 lis 2020 14:30
Autor: | Zdjęcie: Galeria Labirynt w Lublinie

Warsztaty online inspirowane wystawą w lubelskiej Galerii Labirynt - Zdjęcie główne

Wystawę "Sen Niedźwiedzia" można oglądać w przestrzeni wirtualnej | foto Galeria Labirynt w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Galeria Labirynt organizuje warsztaty online inspirowane wystawą „Sen Niedźwiedzia” - Prezentowane na wystawie dzieła sztuki stanowią pretekst do namysłu nad relacjami człowieka z naturą - informuje Galeria. Prowadzony jest też nabór prac, które uzupełnią wystawę.

Reklama

Galeria Labirynt zaprasza zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne do udziału w warsztatach online, inspirowanych wirtualną wystawą Sen Niedźwiedzia. Wystawa trwająca do 15 grudnia, została zrealizowana w VRChat - w internetowej platformie społecznościowej służącej do tworzenia wirtualnych światów. W ten sposób powstała cyfrowa sala wystawiennicza Galerii Labirynt. Instytucja prowadzi jednocześnie nabór prac do wystawy. Osoby, które nie ukończyły 18. roku życia mogą przesłać swoje prace i tym samym współtworzyć wystawę.

 

- Prezentowane na wystawie dzieła sztuki stanowią pretekst do namysłu nad relacjami człowieka z naturą. Podczas wirtualnego zwiedzania można obejrzeć filmy, fotografie, obrazy i rysunki, spojrzeć na otaczający nas świat z różnych perspektyw oraz zastanowić się nad kondycją człowieka w czasie klimatycznego kryzysu - informuje Galeria Labirynt w Lublinie.

 

Uczestnicy warsztatów powinni przygotować materiały plastyczne we własnym zakresie. Potrzebne materiały to: sztywna kartka A4, klej, nożyczki, wycinki z gazet, pędzel i farby, kredki, flamastry. Zajęcia mogą być prowadzone w wirtualnej przestrzeni wystawy w programie VRChat lub przez platformę ZOOM lub Teams. Obowiązują wczesniejsze zapisy pod numerem telefonu 81 466 59 20 wewn. 32 lub przez adres [email protected] Po ustaleniu terminu organizatorzy prześlą informacje dotyczące sposobu dołączenia do zajęć oraz link do spotkania online. Warsztaty trwają ok. pół godziny i są bezpłatne. 

 

Z kolei nabór prac daje możliwość uzupełnienia wystawy o nowe prace, w tym także te wykonane przez dzieci i młodzież podczas warsztatów edukacyjnych. można zgłaszać prace wykonane dowolną techniką tradycyjną lub cyfrową w formie obrazu, zdjęcia, fotografii, rysunku, krótkiego filmu, kolażu itp. Zgłoszenie przyjmowane będą do 6 grudnia.

 

- Dzieła zostaną umieszczone w przestrzeni wirtualnej, a uczestnicy i uczestniczki zajęć staną się współtwórcami wystawy. Dla uczestników naboru, których prace zostaną zaprezentowane na wystawie, przewidziane są drobne upominki oraz dyplomy - informuje Galeria. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE