Reklama

Reklama

W sobotę pod lubelskim CSK spektakl plenerowy "Zapach czasu"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

W sobotę pod lubelskim CSK spektakl plenerowy "Zapach czasu"  - Zdjęcie główne

W sobotę pod lubelskim CSK widowisko plenerowe "Zapach czasu" | foto Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Jutro (3 października) o godzinie 20.00 na placu Teatralnym pod Centrum Spotkania Kultur będzie można zobaczyć widowisko plenerowe "Zapach czasu" z muzyką rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego. Wstęp jest wolny.

Reklama

Reżyserem widowiska jest Jerzy Zoń - dyrektor i współzałożyciel eksperymentalnego krakowskiego teatru KTO (Krakowski Teatr Osobliwości), który został uhonorowany nagrodą Buławy Hetmańskiej na XVII Zamojskim Lecie Teatralnym w Zamościu za przedstawienie "Apokryf" w wykonaniu Teatru KTO.

 

Wśród jego najpopualrniejszych spektakli jest "Mazepa", "Sprzedam dom, w którym nie mogę już mieszkać" i "Zapach czasu". Ostatni ze spektakli to poetycka impresja teatralna odwołująca się do świata dziecka, inspirowana twórczością Gabriela Garcii Marqueza, Hugo Clausa, Emila Zegadłowicza i przeżyciami z dzieciństwa autora scenariusza i reżysera.  

 

- W przedstawieniu występuje wiele barwnych, czasem strasznych, czasem śmiesznych postaci i sytuacji charakterystycznych dla małego polskiego miasteczka lat dwudziestych i trzydziestych. Jest to spektakl uniwersalny, opowiadający o dzieciństwie, dorastaniu, strachu, okrucieństwie, ale i o miłości - informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

 

Wydarzene odbywa się w ramach IV Edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów "Scena w Budowie 2020"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE