Reklama

W poniedziałek rusza lubelska edycja 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Millennium Docs Against Gravity

 W poniedziałek rusza lubelska edycja 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity - Zdjęcie główne

W poniedziałek rusza lubelska edycja 17. Festiwalu Filmowego Millennium Dosc Against Gravity | foto Millennium Docs Against Gravity

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Przez cały najbliższy tydzień (7-13 września) będzie trwała lubelska edycja 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Produkcje można oglądać w Sali Kinowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Będą też spotkania z twórcami filmów.

Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

 

Impreza corocznie odbywa się w maju w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie i od tego roku w Poznaniu. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa Festiwal został przeniesiony na teraz. Organizatorem festiwalu jest Against Gravity - polska firma dystrybucyjna specjalizująca się w dystrybucji filmów dokumentalnych oraz kina niezależnego. Fundatorem głównej nagrody festiwalu jest Bank Millennium. W zeszłym roku nagrodą było 8 tys. euro.

 

- 12 lat temu nasz festiwal był pierwszym w Polsce, który wprowadził konkurs na najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny (Nagroda Banku Millennium). W 2009 roku nasz festiwal otrzymał prestiżową nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za „najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe” w Polsce. Festiwal został ponownie nominowany w tej samej kategorii w 2013 roku - napisali na stronie internetowej organizatorzy - Millennium Docs Against Gravity zainicjował modę na filmy dokumentalne w Polsce i od tego czasu wzbudza szerokie zainteresowanie odbiorców, co jest wynikiem konsekwentnie rozwijanego, atrakcyjnego programu festiwalowego.

 

- To największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce; w 2019 roku znalazł się na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie według „MovieMaker Magazine”. To kino dokumentalne najwyższej próby! Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w siedmiu różnych miastach - mówi Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

 

Z czułości do świata

 

Hasłem tegorocznej edycji jest "Z czułości do świata" i zostało zainspirowane mową mową noblowską pisarki Olgi Tokarczuk. Filmy prezentowane w ramach tegorocznej edycji mają pozwolić z uwagą i empatią przyjrzeć się zjawiskom współczesności i je zrozumieć. 

 

Bilety

 

Bilet na pojedynczy seans kosztuje 12 zł - ulgowy i 15 zł - zwykły. Można je kupić w Kasie CSK i na stronie internetowej CSK. Przy zakupie minimum 10 biletów (Pakiet 10+) na seanse festiwalowe cena jednego biletu wynosi 10 zł. Sprzedaż pakietu 10+ prowadzi wyłącznie Kasa CSK. Nie ma możliwości rezerwacji biletów i pakietu.

 

Program

 

Poniedziałek - 7 września

19:00 - Ściana cieni

21:40 - Tarantino: bękart kina

 

Wtorek - 8 września

17:00 - Grubaski na front

19:10 - Skandal. Ewenement Molesty

20:20 - spotkanie z reżyserem i scenarzystą filmu Bartoszem Paduchem

 

Środa - 9 września

18:00 - Złapani w sieci

20:20 - Malarka i złodziej

 

Czwartek - 10 września

17:00 - Komedia romantyczna

19:00 - Z wnętrza

20:30 - spotkanie z twórcami filmu (Cezary Grzesiuk, Krystian Kamiński, Tomasz Szwan, Rafał Rozmus)

 

Piątek - 11września

17:00 - Kapitał w XXI wieku

19:20 - Tajemnice Showgirls

21:30 - Odbudować Paradise

 

Sobota - 12 września

12:30 - Kobieta

15:00 - Dla Samy

17:20 - iHuman

19:40 - Quebonafide: Romantic Psycho Film

21:00 - Na wiarę. "Egzorcysta" Williama Friedkina

 

Niedziela - 13 września

14:00 - Tony Halik

16:10 - Margaret Atwood. Słowo to siła

18:20 - Jak Bóg szukał Karela

20:40 - Lekcja miłości

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE