Reklama

Reklama

W czwartek zaczyna się Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE w Lublinie

Opublikowano: 28 września 2020 16:13
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura W czwartek (1 października) w CSK zacznie sie Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE, który potrwa do 11 października. Ideą jest sztuka Nowego Cyrku, która ma bawić, wzruszać i trzymać w napięciu.

Reklama

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE to święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea Nowego Cyrku. Cyrku, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji. 

 

- Tu nie zobaczymy tresury zwierząt, a zachwyt wzbudzą kunszt wciąż doskonalących się artystów i rozmaitość prezentowanych form - informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

 

W ramach tegorocznej edycji odbędzie się Konkurs Etiud, do którego zakwalifikowało się 15 etiud w wykonaniu artystów i artystek z Polski, Finlandii, Ukrainy, Czech i Węgier. Będzie można obejrzeć np. żonglerkę, akrobatykę grupową, akrobatykę powietrzną, klaunadę i manipulację kapeluszami. Przewidziano nagrody pieniężne: I miejsce - 5 tys. zł, II miejsce - 3 tys. zł, III miejsce - 2 tys. zł. Organziatorzy tj. Fundacja Sztukmistrze i Centrum Spotkania Kultur planują również nagrody specjalne: Nagroda Festiwalu "Carnaval Sztukmistrzów", Nagroda Publiczności, Nagroda Mediów i Nagroda "Najleszy Trick". 9 października o 19.00 odbędzie się spektakl premierowy z głosowaniem publiczności, dzień później o 18.00 spektakl z udziałem jury i głosowaniem publiczności, a 11 października o 18.00 spektakl z werdyktem jury i ceremonią wręczenia nagród. W każdym z 3 spektakli wystąpią ci sami zakwalifikowani do finału artyści.

 

W programie są też spektakle. Pierwszego dnia o 19.00. widzowie obejrzą spektakl specjalny "Gradient" z wykorzystaniem różnorodnych form ruchu m.in. akrobatyki naziemnej, powietrznej, żonglerki i iluzji optycznej. 4 października o 17.00 i 20.00 zaplanowano spektakl "9.811" zanurzony w atmosferze ostatniej powieści Witolda Gombrowicza „Kosmos". Nie zabraknie żonglerki. 8 października o 19.00. odbędzie się  "Spektakl Mistrzowski: Tangram – Stefan Sing, Cristiana Casadio", który przesuwa granice tańca, nowego cyrku i teatru fizycznego. Został stworzony i wykonany przez uznaną tancerkę baletową Cristianę Casadio i światowej klasy artystę cyrkowego, Stefana Singa.

 

Bilety na CYRKULACJE 2020 są dostępne przez Going. empik bilety i w salonach Empik. Wszystkie wydarzenia odbywają się w Centrum Spotkania Kultur, z wyjątkiem Spektaklu Mistrzowskiego Tangram, który będzie można zobaczyć w Teatrze Starym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.