Reklama

"Rodzinnie w CSK – Sztuka. Przygoda!" Kulturalne warsztaty w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DSM

"Rodzinnie w CSK – Sztuka. Przygoda!" Kulturalne warsztaty w Lublinie - Zdjęcie główne

W CSK zaplanowano również zajęcia z pszczelarstwa i podstaw wiedzy o pszczołach organizowane przez Miejską Pasiekę Artystyczną | foto DSM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Centrum Spotkania Kultur zaprasza na warsztaty „Rodzinnie w CSK – Sztuka. Przygoda!”. Uczestnicy mogą zwiedzić zakamarki CSK, sprawdzić co dzieje się za kulisami, poznać Miejską Pasiekę Artystyczną, wziąć udział w zajęciach i obejrzeć kilka filmów.

Warsztaty, zajęcia i zwiedzanie

 

Zajęcia odbywają się we wszystkie sierpniowe poniedziałki i czwartki. Poniedziałkowy plan dnia obejmuje zwiedzanie Centrum Spotkania Kultur przy Placu Teatralnym. Dzięki temu można poznać wiele ciekawostek związanych z powstaniem i działalnością budynku m.in. dlaczego jest w nim tyle rdzy, czemu służy"winda dla samochodów ciężarowych", ile pięter ma Sala Operowa, jak działa największy ekran w Polsce, czyli fasada budynku na której często jest coś wyświetlane. Zwiedzanie będzie też okazją, żeby zobaczyć kulisy Sali Operowej, garderoby i VIP room.

 

W poniedziałki zaplanowano również zajęcia z pszczelarstwa i podstaw wiedzy o pszczołach, organizowane przez Miejską Pasiekę Artystyczną. Warsztaty poprowadzi Marcin Sudziński, który jest pszczelarzem, animatorem kultury, fotografem i opiekunem Miejskiej Pasieki Artystycznej znajdującej się na dachu CSK i działającej od września 2016 roku.

 

Na początku tygodnia uczestnicy zwiedzą też wystawy „Polska ilustracja dla dzieci” z kolekcji BWA Galerii Zamojskiej, która jest największą w kraju i „Kalejdoskop Teatru” – zbioru lalek, kostiumów, rekwizytów i elementów scenografii Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

 

W czwartki też nie zabraknie atrakcji. W programie są warsztaty teatralne, w ramach których rodzice dowiedzą się jak przez zabawę, słowo, ruch i muzykę spędzać czas z dzieckiem. Zajęcia poprowadzi Mateusz Piłat, będący instruktorem teatralnym, animatorem kultury, reżyserem teatru młodzieżowego. Następną atrakcją będą warsztaty sztuki cyrkowej. Uczestnicy poznają cyrkowe dyscypliny i rekwizyty np. żonglowanie i diabolo, które mają wpływ na koncentrację, równowagę i refleks.

 

Seanse filmowe

 

Poza warsztatami i zwiedzaniem budynku zaplanowano jeszcze seanse filmowe, które będą odbywać się w każdy czwartek (od 6 do 27 sierpnia) w południe. W pierwszy czwartek będzie można obejrzeć "Niezwykłe lato z Tess”. Film opowiada o Samie, który boi się samotności, więc układa sobie harmonogram samotnie spędzonych godzin. Jego plan jednak nie powiedzie się, bo pozna Tess – swoją rówieśniczkę i dzięki niej zacznie inaczej postrzegać swoją rodzinę.

 

Drugi film  „Marona – psia opowieść” to film o pięknym kundelku Maronie, która nie ma szczęścia do właścicieli. Każdy z właścicieli nazywa ją inaczej – akrobata Manole - Aną, robotnik Istvan - Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z właścicieli nie jest na tyle odpowiedzialny i kochający, żeby suczka mogła z nim zostać na zawsze. To co w jest wyjątkowe w filmie, to to, że historia jest opowiedziana z psiej perspektywy.

 

Trzeci film, jaki będzie można zobaczyć to „Jestem William”. Tytułowy bohater uważa się za pechowca. Jego matka przebywa w szpitalu i nie może się nim zajmować, więc chłopiec trafia do innego miasteczka, gdzie trafia pod opiekę wujka. W nowym miejscu zaczepiają go łobuzy, a wujek ma kłopoty, bo ma wielki dług u gangstera. Los jednak daje chłopcy wskazówki, jak wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji.

 

Ostatni film, czyli „Cały świat Romy” to opowieść o nastoletniej Romie – jedynaczce, którą nie zajmuje się zapracowana matka, rzadko obecny ojciec i emocjonalnie niedostępna babcia. Jednak to babcia za sprawą postępującej demencji staje jej się najbliższa osobą, uczy ją samodzielności, zaradności, pewności siebie oraz powierza jej swoje wspomnienia i sekrety.

 

Ceny biletów

 

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 10 zł (opiekun nie płaci). Wszystkie zajęcia odbywają się razem z opiekunami, a opłata obejmuje cały dzień, czyli warsztaty i film. Istnieje możliwość zakupu biletu tylko na film w cenie 8 zł od osoby. Zajęcia teatralne i sztuki cyrkowe odbędą się tylko, jeśli utworzy się grupa minimum 5-osobowa. Bilety można kupić w kasie CSK i przez internet - TUTAJ. Jest też możliwość rezerwacji telefonicznej w Dziale Obsługi Widza pod numerem telefonu.: 81 441 56 75.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE