Nowość w repertuarze fontanny multimedialnej na Placu Litewskim

Zdjęcie z "lotu ptaka" na Plac Litewski. W centrum zdjęcia widać fontannę multimedialną. | foto lublin.eu

kultura Już w piątek (24 lipca) na fontanny na Placu Litewskim wracają pokazy światło-woda-dźwięk. Pokazy rozpoczną się od premiery nowego multimedialnego widowiska pt. Legenda o Czarciej Łapie.

oprac. RW

Opublikowano: 23 lipca 2020 14:17 | Aktualizacja: 23 lipca 2020 15:32

Lublin jako miasto z ponad 700-letnią historią posiada na swój temat wiele legend. Dlatego szukając inspiracji do nowego pokazu na fontannie multimedialnej sięgnęliśmy do jednej z tych historii. Opowieść o Czarciej Łapie znają wszyscy mieszkańcy, a także poznający Lublin turyści. Jednak ta legenda trafia przede wszystkim do wyobraźni najmłodszych, dlatego pokaz ten zadedykowaliśmy przede wszystkim dzieciommówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Przez piątek i sobotę zainteresowani będą mogli obejrzeć 9-minutową prezentację nawiązującą do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym. Dodatkowo oprócz premierowych pokazów „Legendy o Czarciej Łapie” na Placu Litewskim będzie można obejrzeć dwa inny widowiska. „Anioły Lubelskie” z 2018 roku – pokaz ten zainspirowany jest wnętrzem Kaplicy Trójcy Świętej, znajdującej się na Zamku Lubelskim. Drugie widowisko zatytułowane „Sen o Mieście” to 20-minutowa opowieść o kluczowych epizodach z historii Lublina.

 

Program najbliższych pokazów:

 

• piątek (24 lipca), godz. 21.00 – Legenda o Czarciej Łapie + Anioły Lubelskie,

 

• sobota (25 lipca), godz. 21.00 – Legenda o Czarciej Łapie + Sen o mieście.

 

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.