Reklama

Nowość w repertuarze fontanny multimedialnej na Placu Litewskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Nowość w repertuarze fontanny multimedialnej na Placu Litewskim - Zdjęcie główne

Zdjęcie z "lotu ptaka" na Plac Litewski. W centrum zdjęcia widać fontannę multimedialną. | foto lublin.eu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Już w piątek (24 lipca) na fontanny na Placu Litewskim wracają pokazy światło-woda-dźwięk. Pokazy rozpoczną się od premiery nowego multimedialnego widowiska pt. Legenda o Czarciej Łapie.

Lublin jako miasto z ponad 700-letnią historią posiada na swój temat wiele legend. Dlatego szukając inspiracji do nowego pokazu na fontannie multimedialnej sięgnęliśmy do jednej z tych historii. Opowieść o Czarciej Łapie znają wszyscy mieszkańcy, a także poznający Lublin turyści. Jednak ta legenda trafia przede wszystkim do wyobraźni najmłodszych, dlatego pokaz ten zadedykowaliśmy przede wszystkim dzieciommówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Przez piątek i sobotę zainteresowani będą mogli obejrzeć 9-minutową prezentację nawiązującą do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym. Dodatkowo oprócz premierowych pokazów „Legendy o Czarciej Łapie” na Placu Litewskim będzie można obejrzeć dwa inny widowiska. „Anioły Lubelskie” z 2018 roku – pokaz ten zainspirowany jest wnętrzem Kaplicy Trójcy Świętej, znajdującej się na Zamku Lubelskim. Drugie widowisko zatytułowane „Sen o Mieście” to 20-minutowa opowieść o kluczowych epizodach z historii Lublina.

 

Program najbliższych pokazów:

 

• piątek (24 lipca), godz. 21.00 – Legenda o Czarciej Łapie + Anioły Lubelskie,

 

• sobota (25 lipca), godz. 21.00 – Legenda o Czarciej Łapie + Sen o mieście.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE