Miasto dofinansuje 21 projektów artystycznych na łączną kwotę 192 tys. zł

foto lublin.eu

kultura Nowe książki, płyty, wystawy malarskie i fotograficzne, filmy oraz scenariusze teatralne powstaną dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. Do artystów trafi stypendium o łącznej wartości 192 tys. zł.

RW

Opublikowano: 21 maja 2020 16:39 | Aktualizacja: 21 maja 2020 16:39

- Wśród projektów, które otrzymają dofinansowanie, wybrzmiewa temat epidemii. Zbigniew Włodzimierz Fronczek planuje przygotować do druku tom szkiców historyczno-literackich „Lubelskie Apokalipsy” poświęcony epidemiom i temu, jak przez wieki zmieniały one świat, ludzi i Lublin. Wojciech Pestka poruszy tematykę w formie powieści-pamiętnika z kwarantanny. Bohaterem jego „Dziennika czasu odosobnienia” ma być pisarz mieszkający w Lublinie, który w izolacji zaczyna pisać i porządkować swe otoczenie, znajdując przy okazji maszynopis człowieka biorącego udział w delegacji do Katynia w 1943 r. Z kolei Jakub Szwed planuje realizację interaktywnych, multidyscyplinarnych spotkań w formie livestreamu z lubelskimi twórcami i ich dziełami - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.


Wśród docenionych znajduje się projekt przygotowany przez Grzegorza Pawlaka, który zainspirował się pracą Eustachego Kossakowskiego „6 metrów nad Paryżem” z lat 1970-1971. Stworzył fotografię i album, przedstawiające drogi wjazdowe do Lublina.


Wyróżniony został również Tomasz Smutka – autor kolekcji wzorów (patternów) inspirowanych detalami Lublina, który zakłada wykorzystanie charakterystycznych miejskich elementów i przerobienie ich na wzory, które w przyszłości będzie można wykorzystać także w życiu codziennym.


Rekomendacji udzieliła Komisja ds. Stypendiów w składzie: Grzegorz Kondrasiuk (przewodniczący), Stanisław Kieroński, Agata Koss-Dybała, Anna Pajdosz, Izabela Pastuszko, Anna Ryfka, Aleksandra Szulc-Choma. Pełna lista tegorocznych stypendystów w dziedzinie kultury znajduje się na stronie Lublin.eu.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.