Reklama

Lubelski skansen zaprasza na Niedzielę z lnem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Wasilczyk

Lubelski skansen zaprasza na Niedzielę z lnem - Zdjęcie główne

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na "Niedzielę z lnem" | foto Krzysztof Wasilczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Ręczny zbiór lnu, międlenie, cierlenie, czesanie włókna lnianego, bielenie płótna i mierzenie go dawnymi miarami - to wszystko będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w skansenie w trakcie "Niedzieli z lnem".

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza nawydarzenie muzealne "Niedziela z lnem", które zacznie się w południe i skończy o 15.00. 

 

- Tego dnia będziemy przybliżać naszym Gościom historię mówiącą o tym, jak to ze lnem było. Zabytki lniarskie i wiedza muzealników o lnie zostaną przetworzone w formę spotkań z publicznością, które będą miały miejsce w prestrzeni sektora Miasteczko - wyjaśnia Halina Stachyra z Muzeum Wsi Lubelskiej, która jest dyplomowanym kustoszem, histykiem ze specjalnością nauczycieslką i nauczycielem muzealnym prowadzącym zajęcia z kultury materualnej. 

 

Do tego wszyscy odwiedzający tego dnia lubelski skansen, nie tylko dowiedzą się, czym jest międlenie i cierlenie. Będą na nich czekać pokazy różnych czynności związanych z uprawą i obróbką lnu. Ważnym punktem programu będzie też wystawa umieszczona w podcieniach lnu z Wojsłowic poświęcona lniarskiej tradycji. 

 

Wydarzenie jest biletowane. Bilet normalny kosztuje 18 zł, a ulgowy - 9 zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE