Reklama

Reklama

Lubelscy artyści mogą zdobyć nawet 10 tys. zł na realizację swoich pomysłów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelscy artyści mogą zdobyć nawet 10 tys. zł na realizację swoich pomysłów - Zdjęcie główne

Lubelscy artyści mogą zdobyć nawet 10 tys. zł na realizację swoich pomysłów | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Do 2 listopada trwa nabór wniosków o stypendia na realizację projektów w ramach twórczości artystycznej i upowszechniania kultury w 2021 roku. Wysokość stypendium wynosi od 2 do 10 tys. zł.

Reklama

Stypendia dla artystów i animatorów kultury
 
Są to stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury, które są przyznawane od 2013 roku. Wśród stypendystów są uznani lubelscy twórcy, wybitni artyści, ale również debiutanci. W tym roku stypendia otrzymało 50 twórców i animatorów kultury, na łączną kwotę ponad 444 tys. zł.
 

- Stypendia Prezydenta Miasta Lublin dają możliwość niezależnym artystom i animatorom do realizacji swoich planów i zamierzeń. Skorzystać z nich mogą zarówno początkujący, jak również uznani twórcy z bogatym dorobkiem. W ubiegłych latach środki pochodzące ze stypendiów umożliwiły organizację wystaw i koncertów, napisanie i wydanie książek. Przeznaczano je też na organizację warsztatów skierowanych do mieszkańcu Lublina, w tym do osób z niepełnosprawnościami - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

 
O pieniądze mogą się ubiegać osoby pełnoletnie, mieszkające, pracujące, uczące się na terenie Lublina lub, których przedmiot planowanego projektu jest związany z Lublinem. Pieniądze mają być przeznaczone na wykonanie nowego, nierealizowanego wcześniej pomysłu artystycznego. Nie mogą być wydane na zakup trwałych środków, wykonanie prac dyplomowaych lub na podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
 
Projekty można realizować przez cały przyszły rok, a czas trwania projektu może wynosić od 2 do 10 miesięcy. Do zdobycia jest grant w wysokości od 2 tys. zł do 10 tys. zł brutto.
 
Gdzie po pomoc, a gdzie złożyć wniosek?
 
Zainteresowani mogą skorzystać z trwających do 28 października konsultacji. Pomoc dostępna jest pod numerem telefonu 81 466 3714 lub mailowo [email protected]
 
Wniosek o stypendium może być złożony wyłącznie w formie papierowej, osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego. O dochowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data wpływu. Z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiczną w kraju ważne jest, by wnioski składać jak najwcześniej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE