Reklama

Reklama

II lubelska edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”

Opublikowano: 22 września 2020 05:00
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura Od 24 do 27 września będzie odbywała się II lubelska edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”. Akcja jest adresowana do dzieci, młodzieży oraz rodziców, dziadków, nauczycieli i opiekunów, osób pracujących z dziećmi i książką.

Reklama

- To projekt promujący wartościową literaturę i jej twórców. Zapraszamy na interaktywne spotkania z literatami, warsztaty z artystami, happeningi, wystawy, gry i konkursy literackie - informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

 

Uroczyste otwarcie Festiwalu zaplanowano na 24 września w godzinach 18.30-20.00. Odbędzie sie m.in. Ojce i Dziatki – piękno relacji w sztuce Józefa Wilkonia – wernisaż wystawy i spotkanie z autorem – ambasadorem Festiwalu. Wystawa jubileuszowa, prezentuje przekrojowo twórczość artysty Józefa Wilkonia. Prezentuje poruszającą wizję więzi i relacji międzypokoleniowych również na przykładzie świata fauny. Będzie mozna przyjrzeć się ilustracji książkowej wykonanej w różnych technikach od pasteli poprzez rzeźbę w drewnie i metalu. Podczas spotkania zostanie wyświetlony krótkometrażowy film dokumentalny w reż. Anny Jowity Ciołkiewicz „Za drzwiami wyobraźni. Józef Wilkoń”. 

 

Poza tym w porgramie jest jeszcze kilka atrakcji: Klucz do wyobraźni. Plama – warsztat artystyczny z Józefem Wilkoniem, Na Fali, z falą i pod wiatr, z czytaniem za pan brat! – warsztaty literackie z Małgorzatą Swędrowską, premiera książki “Klimatyczni” Wydawnictwa Tekturka – spotkanie z autorką Olgą Ślepowrońską oraz warsztaty plastyczne z ilustratorką Weroniką Żurowską, Ostry Dyżur Literacki, Wokół baśni i legend – warsztat plastyczny z Marianną Jagodą, Symfonia Zwierząt – muzyczny finał Festiwalu z udziałem gościa specjalnego – Michała Rusinka, tłumacza książki Dana Browna pod tym samym tytułem. 

 

Udział jest bezpłatny, ale na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy na stronie internetowej CSK. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.