Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza na wystawę online "Niewidzialni Mieszkańcy"

- Poprzez osiem przedmiotów umieszczonych na ośmiu stołach przykrytych obrusami z fragmentami historii migracyjnych, poznajemy ośmioro nowych mieszkańców i mieszkanek Lublina - informuje Galeria Labirynt | foto Galeria Labirynt w Lublinie

kultura Galeria Labirynt zachęca do obejrzenia jej nowej wystawy pt. "Niewidzialni Mieszkańcy" w której punktem wyjścia są przedmioty. Wystawę można zobaczyć np. na Facebooku instytucji.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 14 listopada 2020 16:59 | Aktualizacja: 14 listopada 2020 17:00

Z powodu zamknięcia instytucji kulturalnych w związku z sytuacją epidemiczną, Galeria Labirynt zainicjowała wydarzenia i aktywności online. Jedną z aktywności jest wystawa "Niewidzialni Mieszkańcy" do której zaangażowano 8 bohaterów, 8 stołów, 8 obrusów, 8 opowieści, 8 przedmiotów. Są to historie migracji pojedynczych osób można opowiadać na wiele sposobów.

 

- W wystawie „Niewidzialni mieszkańcy” punktem wyjścia stają się przedmioty. Migranci przywieźli je stamtąd - z kraju pochodzenia i zainstalowali do nowego życia tutaj w Polsce. Poprzez osiem przedmiotów umieszczonych na ośmiu stołach przykrytych obrusami z fragmentami historii migracyjnych, poznajemy ośmioro nowych mieszkańców i mieszkanek Lublina. Ich wychodzenie z niewidzialności odbywa się na naszych oczach. Możemy nie tylko poznać ich życie, ale także usłyszeć, jak mówią do nas w swoim ojczystym języku - informuje Galeria Labirynt. 

 

Od Narodowego Święta Niepodległości, czyli 11 listopada codziennie przez osiem dni będą pojawiały się kolejne wystawy w postaci filmowej. Można zobaczyć je na stronie hf.org.pl. oraz na Facebooku Galerii Labirynt. Wybór dnia otwarcia wystawy był nieprzypadkowy, bo ma on być symbolicznym włączeniem w przestrzeń narodowego święta nowych mieszkańców i mieszkanek.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.