Reklama

Dzień Walki z Depresją

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Dzień Walki z Depresją - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Od siedemnastu lat 23 lutego obchodzony jest w Polsce jako Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Osamotnienie w dobie globalizacji, wysokie tempo życia, niespełnione marzenia i rozwiane nadzieje, presje społeczne i rosnące oczekiwania, którym ciężko sprostać... Przyczyny smutku i przygnębienia można wyliczać długo. Jednak ich zlekceważenie może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia na temat depresji są przerażające, a rokowania co do przyszłości choroby napawają niepokojem. Szacuje się, że na depresję cierpi aż 10% populacji świata, a do 2020 roku stanie się ona drugim najczęstszym po chorobach sercowych problemem zdrowotnym. Statystyki sprzedaży leków antydepresyjnych pozwalają stwierdzić, że aż milion trzysta tysięcy Polaków zażywa dziennie antydepresanty. Należy jednak pamiętać, że liczba ta nie jest tożsama z liczbą chorych - prawdopodobnie mniej niż 10% dotkniętych decyduje się na leczenie farmakologiczne lub poprzez psychoterapię.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją stanowi nie tylko okazję do refleksji na temat problemu w ujęciu globalnym. Powinien być przede wszystkim impulsem do działania dla osób, które u siebie lub u swoich bliskich zauważają niepokojące objawy, mogące świadczyć o zagrożeniu depresją.

Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Lublinie zaprasza jutro (23 lutego) w godzinach 16:15-16:45 na bezpłatne warsztaty w nurcie mindfulness i ćwiczenia uważności. Warsztat poprowadzi Aleksandra Szepietowska-Ilach - psycholog i psychoterapeuta. Telefoniczne zapisy pod numerem: 81 740 24 14

Psychoterapeuci z Ośrodka Terapii Psychodynamicznej będą dyżurować do soboty w godzinach 9:00-18:00 przy ul. Czechowskiej 42/4 w Lublinie. Na bezpłatne konsultacje zaproszone są wszystkie osoby, które martwią się swoim stanem psychicznym, nie radzą sobie z codziennymi trudnościami, nie potrafią czerpać satysfakcji i radości z życia. Terapeuci czekają także na rodziców, martwiących się o swoje nastoletnie dzieci i ich burzliwy sposób dorastania.

O tym, dlaczego nie wolno bagatelizować problemu depresji wśród nastolatków pisaliśmy w artykule Depresja. Choroba coraz częściej występująca u dzieci i młodzieży.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE