Reklama

Dążąc do harmonii z naturą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Dążąc do harmonii z naturą  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 22 kwietnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Z inicjatywą dnia poświęconego Ziemi po raz pierwszy wyszedł amerykański ekolog John McConnell na konferencji UNESCO w 1969 r. Pierwsza akcja w ramach obchodów odbyła się już następnego roku, ale dopiero 2009 przybrała charakter ogólnoświatowy. Zgodnie z założeniami, podjętymi wówczas na zgromadzeniu ONZ, datę święta wyznaczono na 22 kwietnia - dzień równonocy wiosennej (na półkuli południowej - jesiennej). Celem dnia jest promowanie stylu życia w harmonii z naturą, aby osiągnąć globalną równowagę pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych i przyszłych pokoleń ludzkości.

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz jedenasty organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi połączone z jubileuszowymi, dziesiątymi obchodami Ogólnopolskiego Dnia Geografa. Goście będą mogli podziwiać pięć wystaw fotograficznych oraz wysłuchać sześciu wykładów, dotyczących m.in. tajemniczego ludu Indian Q`ero, roli plastiku w naszej epoce, czy polskich bagien. Program przewiduje także warsztaty, quizy oraz konkursy.

W ramach ogólnopolskiej społecznej kampanii edukacyjnej pod nazwą „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek w Lublinie jutro (20 kwietnia) o godz. 10:40 odbędzie się ekologiczna lekcja pokazowa dla dzieci klas I-III. - Nauka będzie miała interdyscyplinarną formę, przyjemną wizualnie i ciekawą dla młodego odbiorcy - zachęca Danuta Olczyk. - W jej trakcie dzieci dowiedzą się jak dbać o jakość powietrza i pozytywnie wpływać na otaczający nas świat. Przeprowadzą także różne eksperymenty i doświadczenia poprowadzone przez dziennikarza i prezentera telewizyjnego Radka Brzózkę.

Tradycyjny ekologiczny spływ kajakowy, połączony ze zbieraniem śmieci, odbędzie się tego roku wyjątkowo później, bo dopiero w weekend po Majówce. Chętni mogą zgłaszać swój udział i dokonywać rezerwacji już teraz. Zapisy pod numerem: 660 826 302.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE