Reklama

Reklama

Chiński dramat "Żegnaj, mój synu" w wirtualnym kinie CSK w Lublinie

Opublikowano: 30 listopada 2020 17:14
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura Centrum Spotkania Kultur tradycyjnie zaprasza na wirtualne seanse filmowe. Jutro będzie można obejrzeć chiński dramat "Żegnaj, mój synu". To historia rodziny, która straciła dziecko, a wszystko dzieje się na przestrzeni trzech dekad chińskiej transformacji.

Reklama

Z powodu obostrzeń epidemicznych kina w całym kraju pozostają zamknięte, w tym równiez kino w Centrum Spotkania Kultur. Choć osobiście nie można wybrać się na film, to instytucja przygotowała ofertę online, do której należy m.in. wirtualne Kino CSK, a produkcje można oglądać na platformie internetowej MOJEeKINO.PL. Dzięki temu jutro (1 grudnia) od godziny 9.00 będzie możliwe obejrzenie filmu "Żegnaj, mój synu". To chiński dramat, który wyreżysowerował Wang Xiaoshuai, a obsadzie znaleźli się m.in. Wang Jingchun, Yong Mei, Qi Xi. 

 

Głównymi bohaterami są Yaojun i Liyun, którzy byli kiedyś szczęśliwym małżeństwem. Ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku zginął ich syn.

 

- To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są tutaj bardzo subtelnie i z głęboką wrażliwością. Pod płaszczykiem epickiego kina Wang Xiaoshuei krytycznym okiem spogląda na transformację, jaką na przestrzeni trzech dekad przeszło Państwo Środka. Od rewolucji kulturalnej do agresywnego kapitalizmu dnia dzisiejszego - czytamy w opisie fabuły filmu.

 

Dwójka aktorów otrzymała nagrodę Srebrenego Niedźwiedzia. Pierwsza w kategorii "Najlepsza aktorka", a druga "Najlepszy aktor". Film został nominowany do nagrody "Złotego Niedźwiedzia". Wszystkie trzy nagrody są przyznawane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie - Berlinale.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.