Reklama

Reklama

Chiński dramat "Żegnaj, mój synu" w wirtualnym kinie CSK w Lublinie

Opublikowano: pon, 30 lis 2020 18:14
Autor: | Zdjęcie: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Chiński dramat "Żegnaj, mój synu" w wirtualnym kinie CSK w Lublinie - Zdjęcie główne

- Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są tutaj bardzo subtelnie i z głęboką wrażliwością - czytamy w opisie fabuły filmu | foto Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Centrum Spotkania Kultur tradycyjnie zaprasza na wirtualne seanse filmowe. Jutro będzie można obejrzeć chiński dramat "Żegnaj, mój synu". To historia rodziny, która straciła dziecko, a wszystko dzieje się na przestrzeni trzech dekad chińskiej transformacji.

Reklama

Z powodu obostrzeń epidemicznych kina w całym kraju pozostają zamknięte, w tym równiez kino w Centrum Spotkania Kultur. Choć osobiście nie można wybrać się na film, to instytucja przygotowała ofertę online, do której należy m.in. wirtualne Kino CSK, a produkcje można oglądać na platformie internetowej MOJEeKINO.PL. Dzięki temu jutro (1 grudnia) od godziny 9.00 będzie możliwe obejrzenie filmu "Żegnaj, mój synu". To chiński dramat, który wyreżysowerował Wang Xiaoshuai, a obsadzie znaleźli się m.in. Wang Jingchun, Yong Mei, Qi Xi. 

 

Głównymi bohaterami są Yaojun i Liyun, którzy byli kiedyś szczęśliwym małżeństwem. Ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku zginął ich syn.

 

- To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są tutaj bardzo subtelnie i z głęboką wrażliwością. Pod płaszczykiem epickiego kina Wang Xiaoshuei krytycznym okiem spogląda na transformację, jaką na przestrzeni trzech dekad przeszło Państwo Środka. Od rewolucji kulturalnej do agresywnego kapitalizmu dnia dzisiejszego - czytamy w opisie fabuły filmu.

 

Dwójka aktorów otrzymała nagrodę Srebrenego Niedźwiedzia. Pierwsza w kategorii "Najlepsza aktorka", a druga "Najlepszy aktor". Film został nominowany do nagrody "Złotego Niedźwiedzia". Wszystkie trzy nagrody są przyznawane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie - Berlinale.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE