Reklama

65 lat Politechniki Lubelskiej [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pollub.pl

65 lat Politechniki Lubelskiej [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Trwa świętowanie wielkiego jubileuszu Politechniki Lubelskiej. Za nami 65 lat historii technicznej uczelni. W 1965 roku Wieczorowa Szkoła Inżynierska przekształciła się w Wyższą Szkołę Inżynierską, a w wyniku rozporządzenia z 1 sierpnia 1977 r. w Politechnikę Lubelską.

Uczelnia powstała w 1953 roku jako Wieczorowa Szkoła Inżynierska, która w 1965 roku została przekształcona w Wyższą Szkołę Inżynierską, a w wyniku rozporządzenia z 1 sierpnia 1977 r. w Politechnikę Lubelską.

Politechnika Lubelska jest jedną z pięciu uczelni państwowych w Lublinie i jako jedyna posiada profil techniczny. Na uczelni znajduje się sześć wydziałów, które prowadzą badania naukowe związane z rozwojem konstrukcji i najnowszych technologii, ochroną środowiska czy oszczędnością materiałów oraz energii. Do tej pory uczelnię skończyło ponad 40 tys. absolwentów.

Dziś w ramach obchodów 65-lecia, na Wydziale Inżynierii Środowiska odbyła się uroczystość nadania tytułu Honorowego Profesora Politechniki Lubelskiej. Otrzymali go trzej naukowcy: Klaudiusz Lenik z Katedry Podstaw Techniki PL za osiągnięcia w inżynierii materiałowej i produkcyjnej, Ybin Ying - Rektor Uniwersytetu Zhejiang. Jego zainteresowania naukowe opierają się na nieinwazyjnych technologiach czujników do oceny jakości i bezpieczeństwa produktów rolniczych oraz robotów funkcjonujących w bioprodukcji. Ostatnim uhonorowanym jest Young Guan Zhu - prof. biogeochemii, gleboznawstwa oraz Dyrektor Generalny Instytutu Środowiska Miejskiego Chińskiej Akademii Nauk. Nasza redakcja odwiedziła dziś Rektora PL - prof. Piotra Kacejko, który udzielił wywiadu w związku z jubileuszem.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystości 65-lecia oraz wyręczenia  tytułu Honorowego Profesora Politechniki Lubelskiej.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE