Reklama

Reklama

Biała Podlaska : Polityczna przepychanka z działkami

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Biała Podlaska YouTube

Biała Podlaska :   Polityczna przepychanka z działkami - Zdjęcie główne

foto Miasto Biała Podlaska YouTube

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Kolejny raz bialski prezydent wraz z Koalicją Obywatelską bezefektywnie usiłował przepchnąć uchwały w sprawie sprzedaży większych działek oraz oskarżył opozycję o blokowanie rozwoju miasta. Jednogłośnie radni przyjęli jednak uchwałę w sprawie upamiętnienia w nazwie ronda Podlaskiej Wytwórni Samolotów. Poparli też wyznaczenie rolnikom na targowisku bezpłatnego miejsca do handlu swoimi produktami.

Reklama

Zdaniem przewodniczącego Rady Miasta Bogusława Broniewicza, sesja miała być zorganizowana dopiero w marcu, prezydent Michał Litwiniuk przejął jednak inicjatywę i wyznaczył termin na 11 lutego.  Z duża determinacją od kilku tygodni prezydent usiłuje przeforsować uchwały w sprawie zbycia nieruchomości skupionych w dwóch miejscach. Projekt dotyczy sprzedaży w pobliżu zbiegu ulic Brzegowej i Sidorskiej oraz al. Solidarności trzech działek o łącznej pow. 2,7 ha oraz w pobliżu ulic Elektrycznej i Celników dwóch nieruchomości o łącznej pow. 1,66 ha.

 

Jak refren powracają zarzuty

Na piątkowej sesji doszło do kolejnej ostrej wymiany zdań pomiędzy prezydentem i jego radnymi z KO a radnymi Zjednoczonej Prawicy i Białej Samorządowej. Po odrzuceniu uchwały w sprawie pierwszej grupy działek, wiceprzewodniczący rady Robert Woźniak (KO) zaatakował przeciwników:

– Głosowanie pokazało, że jesteście przeciwko rozwojowi miasta. Czy nie chcecie, aby przedsiębiorcy inwestowali i powstawały nowe miejsca pracy? Działacie na szkodę miasta! – oskarżał.

Radny Henryk Grodecki (ZP) wskazywał na bezsens po raz trzeci zgłaszania uchwały bez wyjaśnienia, kto i na jaki cel może kupić sporne działki.

– Zadecyduje o tym przetarg, najlepsza oferta – odparł prezydent i podkreślił, że zainteresowani tymi działkami byli 2-3 przedsiębiorcy, którzy nie życzyli sobie ujawniania ich nazwisk.

Znów wynik głosowania za sprzedażą drugiej grupy działek brzmiał 10:13, czyli prezydent i KO mogli powiedzieć, że przegrał rozwój...

 Rondo PWS i przywilej dla rolników

Wszyscy radni poparli za to wniosek Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczpospolitej Polskiej, aby rondo położone na skrzyżowaniu ulicy Janowskiej z al. Jana Pawła II nazwać Rondem Podlaskiej Wytwórni Samolotów. W 2023 r. ma być obchodzona setna rocznica utworzenia PWS. Prawie wszyscy radni (jeden wstrzymał się od głosu) głosowali za uchwałą ułatwiającą rolnikom i ich domownikom prowadzenie handlu w piątki i soboty na targowisku spożywczo-przemysłowym przy bialskiej al. 1000-lecia. W te dni bez opłaty targowej wspomniane grupy mogą sprzedawać tam produkty rolne lub spożywcze oraz wyroby rękodzieła.

Wyrzucenie radnego ze Zjednoczonej Prawicy

Przed zakończeniem obrad Dariusz Litwiniuk, przewodniczący klubu radnych Zjednoczonej Prawicy, ogłosił, że radny Edward Borodijuk nie jest członkiem ZP, o czym został uprzednio powiadomiony.

Zapytany o przyczyny usunięcia radnego z tego klubu, Dariusz Litwiniuk wyjaśnił:

- Nie po drodze było nam z radnym Edwardem Borodijukiem. Jego ostatnie "letnie" wypowiedzi na sesjach nie zostały uzgodnione z klubem. Były nawet odmienne od wartości, które prezentuje Zjednoczona Prawica. Radny chciał jednocześnie opowiadać się i za prezydentem, i za klubem.

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy