Reklama

Reklama

Biała Podlaska : Miasto słono dopłaca do śmieci

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Biała Podlaska : Miasto słono dopłaca do śmieci - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Zdumiewająco życzliwie dla prezydenta bialska Rada Miasta przyjęła uchwały w sprawie pokrycia z dochodów własnych części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi w 2021 r i w 2022 r. Nie ustalono choćby szacunkowych kwot, jakimi mają operować urzędnicy.

Reklama

– Miałem wątpliwości, jak można podejmować uchwały bez określania dotyczących ich kwot. Tłumaczono nam, że tego wymaga prawo. Uchwały miały być "kierunkowe", aby dawały miastu możliwość zapłacenia za usługi z odpadami – mówi Bogusław Broniewicz, przewodniczący Rady Miasta Biała Podlaska.

Dodaje, że 29 grudnia, kiedy podejmowano uchwały, dziwił go w projekcie brak informacji, jakie mogą być szacunkowe koszty gospodarki śmieciowej za 2021 r. Skierowaliśmy do bialskiego Urzędu Miasta pytanie, dlaczego uchwały Rady Miasta w sprawie pokrycia części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2021 r. i 2022 r. nie zawierają danych liczbowych.

 
-Nie ma takiego wymogu, poza tym zarówno dochody, jak i wydatki dotyczące systemu gospodarowania odpadami komunalnymi zmieniają się w trakcie roku i nie da się dokładnie przewidzieć, jaka część kosztów będzie musiała być pokryta na dzień 31.12.2021 r. i na dzień 31.12.2022 r. - wyjaśniła tę dziwną sytuację Katarzyna Jędrzejczyk, kierownik referatu gospodarowania odpadami UM.

CZYTAJ RÓWNIEŻ : Gmina Biała Podlaska : Tymczasowy areszt za przekazywanie narkotyków

 

Zaskoczyło nas, że pod koniec roku 2021 bialski Urząd Miasta podpisał kilka umów i aneksów o zwiększeniu należności za przyjmowanie i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Rejestr umów jednak nie precyzuje, czy zapis umowy z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Komunalnik sp. z o.o. na 4 540 374 zł za usługę "odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Biała Podlaska" dotyczy należności za 2021, czy 2022 r.

Kierownik Katarzyna Jędrzejczyk wyjaśniła nam obecnie, iż ta umowa zawarta jest na 2022 r. Dostrzegliśmy, że także w grudniu został podpisany aneks z Bialskimi Wodociągami i Kanalizacją WOD-KAN, zmieniający wartość umowy dotyczącej 2021 r. z 4,55 mln zł na 5,22 mln zł za "przyjmowanie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od mieszkańców miasta w ramach systemu gospodarowania odpadami komunalnymi". Podobnie aneks do umowy na 2021 r. z Komunalnikiem zmienił wartość umowy z 3,995 mln zł na 4,239 mln zł za odbiór odpadów komunalnych. Szczególnie w grudniu śmieci drożały niczym paliwa.  

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy